Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Tydzień Bibliotek

W tych dniach w bibliotece gościły przedszkolaki. Dzieci poznały historię powstania książki. Zadaniem domowym dla młodych czytelników jest przyprowadzenie rodziców lub dziadków do biblioteki i zachęcenie ich do wspólnego czytania.

 

19.05. 2014r. – lekcja biblioteczna: „Historia książki. Biblioteka. Katalogi”. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy III. Z zainteresowaniem słuchali o pierwszych książkach, poznawali dawne sposoby zapisywania informacji (kipu, gliniane tabliczki, hieroglify), zapoznali się z działem popularnonaukowym w bibliotece oraz katalogiem.

 

20.05.2014r. Bibliotekę odwiedziła pani Otylia Trojanowska- Ślązaczka Roku 2009. Tematem spotkania było pielęgnowanie tradycji śląskich w naszych domach. Pani Otylia opowiedziała wiele ciekawych historii ze swego dzieciństwa oraz legendę o tym,  skąd się wziął węgiel na Śląsku. Dzieci szybko podchwyciły temat i pytały o znaczenie niektórych śląskich słówek, poprosiły o zaśpiewanie śląskiej piosenki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i pani Otylia przyjęła zaproszenie na kolejne spotkania.

 

Informujemy, że uległy zmianie godziny wypożyczeń Filii MPBP w Łące.

Nowe godziny:

Poniedziałek:

8:00 – 12:00

Wtorek:

8:00 – 12:00

Środa:

13:00 - 17:00

Czwartek:

13:00 – 17:00

Piątek:

13:00 – 17:00

Szkoła Podstawowa i Biblioteka Publiczna zorganizowały spotkanie ze strażnikiem miejskim Piotrem Żakiem.

Spotkanie było kontynuacją marcowej akcji "Tydzień z Internetem" i dotyczyło przestępczości komputerowej. Odbiorcami byli uczniowie kl. VI.

13.05.2013r. czterolatki z przedszkola w Łące zapoznały się z sylwetką i twórczością Juliana Tuwima.

Myślą przewodnią spotkania była podróż lokomotywą, która pędziła przez mosty, tunele, lasy i zatrzymywała się na różnych stacjach. Nazwy stacji nawiązywały do tytułów wierszy J. Tuwima np.: Warzywowo, Hilarowo, Abecadełkowo i na każdym przystanku dzieci słuchały wierszy, śpiewały piosenki i uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą KLANZA.

Na końcowej stacji przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

Zajęcia przeprowadziły Renata Misiura (Biblioteka Publiczna w Pszczynie) i Katarzyna Szklorz (Biblioteka Publiczna w Łące).

Biblioteka Publiczna w Łące zaprasza do obejrzenia wystawy dokumentującej ubiegłoroczne osiągnięcia Zespołu Śpiewaczego "Dolanie".

Działalność Zespołu nie kończy się tylko na uczestnictwie w różnego rodzaju konkursach i przeglądach. „Dolanie” uświetniają również swoim śpiewem różne okolicznościowe i rodzinne imprezy zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.

Członkostwo w Zespole to wielki obowiązek. Próby odbywają się w każdy wtorek przez cały rok (z wyjątkiem sierpnia i grudnia), a od maja do lipca prawie w każdą niedzielę zespół wyjeżdża na występy aby godnie reprezentować Łąkę.

Wszystkich chętnych lubiących śpiewać zapraszamy do Zespołu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.