Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

10 lutego obchodziliśmy  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU z tej okazji zobaczyliśmy kilka kreskówek z cyklu "Owce w sieci". Celem tych kreskówek jest edukacja  najmłodszych na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych oraz innych nowych technologii.

Podczas kreskówek rozwiązała się dyskusja

 

Podczas ferii w naszej bibliotece były organizowane bezpłatne zajęcia dla dzieci. Zajęcia odbywały się w poniedziałki i w czwartki. Na pierwszych zajęciach tworzyliśmy prace z masy solnej. Kolejne zajęcia to zabawa z koralikami PYSSLA. I tak minął nam pierwszy tydzień ferii Smile

Drugi tydzień ferii zaczęliśmy od tworzenia kwiatów z krepiny. Kolejne zajęcia przypadły na tłusty czwartek więc zaczęliśmy od pączków a potem zaczęły powstawać prace z kolorowych kółek – orgiami płaskie na bazie koła. Powstały również prace tworzone farbami Smile

 

Na przełomie lipca i sierpnia w godzinach południowych można było zobaczyć jak powstają prace plastyczne wykonane przez naszych najmłodszych czytelników.

Tworzone były prace różnymi technikami od rysunku (ołówek, węgiel) przez malowanie (kredki, farby żelowe, kredki do tkanin) aż do tworzenia dzieł przestrzennych (biżuteria z wełny i koralików, masa solna). 

Nie zabrakło również naklejanek (origami płaskie na bazie koła) i wyklejanek (kolaż). Na chętnych czekały także kolorowanki oraz gry planszowe.

 

21 listopada zostałam zaproszona przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej do wspólnego czytania z okazji organizowanego Tygodnia Pluszowego Misia. Na początku spotkania rozmawialiśmy o „misiowych” bohaterach książek dla dzieci. Następnie pokazałam dzieciom kilka książek, które zabrałam ze sobą z biblioteki, a których bohaterami są misie – część z nich dzieci doskonale znały ale kilka książek było dla nich nowością. Po prezentacji książek przeczytałam bajkę „Masza i Niedźwiedź”. Na koniec spotkania rozmawialiśmy o naszych ulubionych książkach. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas I, II i III.

 

Zmiany w godzinach udostępniania w Wiśle Małej:

 
poniedziałek     11:00 - 17:00
czwartek          11:00 - 17:00
piątek                8:00 - 14:00

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.