Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach programu FUNDACJI ING DZIECIOM w Bibliotece Studzienicach 23.11.2011 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami tejże fundacji.

Zaproszono Wychowawcę z uczniami klasy I z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach.

W czasie spotkania została dzieciom przeczytana Bajka "Lucjan lew, jakiego nie było”

Odbył się konkurs KTO uważnie słucha Bajki, wybrane dzieci otrzymały nagrody.

Dla pozostałych dzieci również zostały przygotowane książki i drobne upominki.

W zamian dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę i wręczyły kwiaty Tygrysowi Lucjanowi oraz pozostałym Gościom.

Po zakończeniu spotkania odbyła się lekcja Biblioteczna, na której chętne dzieci mogły się zapisać do Biblioteki. Zapoznając się wcześniej z regulaminem.

Na koniec każde zapisane dziecko mogło poraz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książkę do domu.

Jeśli chcesz wziąć udział w bezpłatnym kursie języka angielskiego.

Biblioteka Publiczna w Studzienicach Zaprasza wszystkie dzieci wieku 6-12 lat.

Program FunEnglish w Bibliotece.

Metoda FunEnglish to nauka przez zabawę. Dzieci bawiąc, uczą się języka angielskiego. Głównym celem zajęć jest nauka przez zabawę.

Zapraszamy chętne dzieci w dniach i godzinach wypożyczeń Biblioteki. Liczba miejsc ograniczona!

Zajęcia prowadzone będą we współpracy z "FunEnglish w bibliotece"

Z okazji Tygodnia Bibliotek odbyły się trzy spotkania w przedszkolu w Studzienicach. Podczas spotkań dzieciom zostały przeczytane bajki -  „ o Smoku Wawelskim”, wierszyki „Stefek Burczymucha”, „Słoń Trąbalski”, oraz w grupie starszaków zadawane były zgadywanki z książki ”Kuchenny Alfabet”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajeczki oraz rozwiązywały zagadki.

  

Dnia 21.10. oraz 25.10.2011 kolejny raz gośćmi Biblioteki były dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach. Dla dzieci z grupy maluchów była to pierwsza przygoda z Biblioteką. Po raz pierwszy mogły zobaczyć tyle zgromadzonych książek, które można wypożyczyć do domu. Dowiedziały się co należy robić aby książki były jak najdłużej ładne, niezniszczone.

Dzieci z grup średniaków i starszaków były już w Bibliotece. Wiele zapamiętały z poprzednich wizyt, a kilkoro dzieci zostało stałymi czytelnikami.

18.03.2011 r. odbyło się w Pszczyńskim Centrum Kultury klubie "13" spotkanie z Panią Heleną Pasławską. Pani Helena, mieszkanka Studzienic, wieloletnia czytelniczka Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Filii Studzienice promowała swoją pierwszą książkę " Opowiadania". Pani Helena od dzieciństwa kocha książki a jej marzeniem było pisanie, które teraz może realizować. W czasie spotkania został przeczytany fragment jednego z opowiadań. Kolejną książką, która będzie wydana już wkrótce. Jej tytuł "Zerkając na wschód”. Pani Helena pracuje nad trzecią książką powieścią, której akcja będzie toczyć się na Śląsku.

  

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.