A- A A+

W lipcowym wakacyjnym czasie odbywały się zajęcia podczas, których dzieci pokazały jakie są kreatywne. Zadania były różne, np. na podstawie wysłuchanego opowiadania o wróżkach mu wykonać ilustrację, wybrać się z Nelą w daleką podróż. Robiły piękne naszyjniki czy zawieszki. Tworzyły własne kolorowanki na podstawie ulubionych bajek oraz kolorowały kreatywne pudełka.

W dniach 8.07. oraz 9.07. 2019  odbyły się spotkania z Teatrem Bajkowe Skarbki Śląska. W pierwszym dniu zostały przeprowadzone warsztat teatralno-taneczne.  W kolejnym dniu dzieci zobaczyły przedstawienie „W piekarni mistrza Bartłomieja”. Niezwykła historia oparta była na  motywach bajki o toruńskich piernikach.

Za nim wyruszymy wakacyjne szlaki przygód dzieci z przedszkola zawitały w bibliotece, aby dowiedzieć się jakie książki można zabrać do plecaka. Wybór książek  jest bardzo duży, od zwykłych przygód Martynki czy Franka po książki, które mogą nas przenieść w baśniowy świat. Usłyszały porady jak należy zachować się w miejscach jakich mogą się znaleźć np. w kinie, teatrze czy też na placu zabaw.

 

W ramach promocji czytania i zachęcenia dzieci do sięgania po książki odbyły się trzy spotkania. Jedno w przedszkolu podczas, którego uczennica z klasy piątej czytała dzieciom książkę z serii Dzieci Czytają o tytule „Ogród Bajek”. Dzieci chętnie słuchały swojej koleżanki.

Kolejne spotkanie odbyło się w klasach pierwszych. Na początek została przeprowadzona pogadanka po co ktoś wymyślił Tydzień Czytania Dzieciom, padały różne zaskakujące odpowiedzi. Najlepsze z nich to: „ Aby przez ten tydzień zmądrzeć”,” Żeby nie grać na komputerze”, „Chcemy się dowiedzieć ciekawych rzeczy”. Najtrafniejsza oczywiście była odpowiedź „Aby zachęcić dzieci do czytania”. Dzieci wysłuchały opowiadania o Smerfach, następnie miały za zadania odpowiedzieć na pytania zawartych w quizie o niebieskich ludzikach.

W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymali komiksy o przygodach Smerfów.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.