Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dorośli zakończyli kurs podstaw obsługi komputera „Oswój myszkę”.

Dziesięcioro mieszkańców Piasku przez dwa miesiące rozwijało swoje umiejętności cyfrowe.  Patronat nad zajęciami objęła pani, sołtys, która przy okazji odwiedzin uczestników zapewniała słodki poczęstunek i dobre słowo na kolejne spotkania. Na zakończenie każdy z kursantów otrzymał pamiątkowy dyplom.

Uczestnikom spotkań oraz pani sołtys dziękuję za zaangażowanie i wsparcie.

Kwiecień rozpoczął się w naszej bibliotece bardzo przyjemnie. Już drugiego dnia miesiąca uczniowie klas 6 a i b oraz 7 a i b zaprzyjaźnionej szkoły w Piasku wraz z opiekunami uczestniczyli w  spotkaniu autorskim. Wydarzenie odbyło się w salce OSP w Piasku. 

Zaproszonym gościem był Krzysztof Piersa, youtuber, autor nietypowej książki o nadmiernym korzystaniu z Internetu i wychodzeniu z nałogu - "Komputerowy ćpun". Jest to niezwykle wartościowa pozycja zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych. Kolejnym tytułem, którego twórcą jest Pan Krzysztof to "Trener marzeń". W tym wydawnictwie, wskazuje, na fakt, iż aby osiągnąć cel nie tylko trzeba marzyć, on pokazuje jak działać, aby ten cel się ziścił.  W najbliższej przyszłości ukaże się również powieść fantastyczna o kosmicznych bobrach, do premiery której nasz gość ma już nawet specjalny strój. Spotkanie z Panem Piersą świetnie wpisuje się w obchody Tygodnia z Internetem, gdyż autor jest zarazem pasjonatem, dziennikarzem i specjalistą ściśle związanym z komputerami i z racji tego często zapraszany do ogólnokrajowych mediów. 

Pan Krzysztof opowiadał młodzieży o korzystaniu z Internetu w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie. Niezmiernie wartościowe okazały się przykłady z życia wzięte, kiedy jako naoczny obserwator widział, jak destrukcyjna może być siła uzależnienia od komputera. Wskazywał, jak bardzo nie na miejscu są nasze niektóre tłumaczenia, kiedy mówimy komuś do jakich celów wykorzystujemy komputer i jakie wynikają z tego korzyści. Uczniowie chętnie wchodzili w interakcję z pisarzem, podawając własne przykłady lub pytając o jego pasje związane z byciem trenerem e-sportu. 

Po spotkaniu do gościa ustawiła się długa kolejka po autografy. Młodzież chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami z panem Krzysztofem jeszcze długo po spotkaniu. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i zaproszeń na challenge.  Nasz gość, był właściwą osobą na właściwym miejscu, jeśli chcemy z młodzieżą rozmawiać o znaczeniu komputera w naszym życiu, ich pasjach i życiowych wyborach, w rzeczowy, konkretny ale bardzo przystępny sposób. Wskazywał również, iż warto uświadamiać rodziców i opiekunów o tym co dzieje się w Internecie, a w czym my celowo lub całkowicie przez przypadek bierzemy udział. 

W wydarzeniu wzięło udział 60 osób. 

Panu Krzysztofowi dziękujemy za spotkanie, a młodzieży i nauczycielom za obecność i aktywność.

Zachęcamy do lektury książek gościa oraz obserwacji jego poczynań w Internecie link 

 

Drodzy Użytkownicy,

W dniu 9.04 (wtorek) Filia w Piasku będzie nieczynna. 
Przepraszam za utrudnienia i proszę obserwować komunikaty.

Ewa Pala

 

W ramach tegorocznych obchodów Tygodnia z Internetem, 29 marca bibliotekę w Piasku zaszczyciła swoją obecnością Adrianna Mac. Nasz gość jest cosplayerką, czyli osobą wcielającą się w postacie z gier i filmów fantasy oraz w inne postacie, m. in. z bajek. Słuchaczami byli uczniowie klasy 6 a, którzy dowiedzieli się tym co to jest cosplay, jaki jest niezbędnik cosplayera oraz jakie zalety przynosi rozwijanie swojej pasji.

Pani Adrianna jest cosplayerką już od 7 lat. Jeździ na spotkania w całej Polsce. Prowadzi profile na portalach społecznościowych, gdzie prezentuje zdjęcia dokumentujące jej pasję, z tworzenia strojów a także z sesji fotograficznych, wcielając się m.in. w  rolę Roszpunki, bohaterki anime i mangi czy postaci z gier komputerowych. Niezwykle istotny okazał się również głos mamy naszego gościa, która towarzyszyła jej w czasie spotkania.

Spotkanie urozmaicił wykład z prezentacją o cosplayu. Przedstawione charakteryzacje nie raz zapierały dech w piersiach młodych uczestników. Dodatkową atrakcją były oryginalne stroje cosplayerki, które szóstoklasiści mogli zobaczyć a część z nich przymierzyć. 

W spotkaniu udział wzięło 25 osób. 
Niezmiernie dziękuję za wizytę i zachęcam do rozwijania swoich pasji. 

Autorem tego pięknego zdjęcia na plakacie jest "Inari photography".

#TZI2019

*Cosplayer - Osoba zazwyczaj w przedziale wiekowym 15-20 lat, która przebiera się i charakteryzuje na postacie fikcyjne, zazwyczaj z japońskiej animacji lub popularnych i modnych aktualnie gier.
Cosplayerzy na spotkaniach fanów określonej części popkultury, zwanych konwentami, przebierają się za swoje ulubione postacie w ramach konkursów. Używają zaś przy tym peruk, kostiumów i makijażu
źródło definicji:www.miejski.pl

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.