Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Oj działo się działo...

I znowu w Bibliotece Publicznej w Piasku było wesoło i radośnie, bowiem razem z ZSP nr 10 w Piasku 27 maja 2013 w ramach Tygodnia Bibliotek odbyła się impreza środowiskowa pt.: „Szlakiem książki po Śląsku połączona z Dniem Matki”.

Przedszkolaki przedstawiły inscenizacje bajek po śląsku, zaśpiewali i zatańczyli. Zostali tez pasowani na czytelnika. Nie obyło się także bez stroju śląskiego i poczęstunku śląskim kołoczem.

W części drugiej imprezy z okazji Dnia Matki dzieci zaśpiewały i złożyły wszystkim mamom wzruszające życzenia, a także obdarowały je własnoręcznie wykonanymi upominkami i kwiatkiem.

Mali wykonawcy z grupy Pani Beaty Szymura dołożyły wszelkich starań aby impreza była ukazaniem szacunku i miłości dla naszej „Małej Ojczyzny” którą jest Śląsk, a goście mogli poczuć radość, wspólną zabawę ale i profesjonalizm.

W dniach 13 i 17 maja 2013 r. w  Bibliotece Publicznej w Piasku było wiosennie i radośnie, bowiem do biblioteki przyleciała pszczółka Maja i jej przyjaciele.


W ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się lekcje biblioteczne w klasach 0 – 6.

Między innymi uczniowie klas drugich wysłuchali przygód pszczółki Maji, a także zaśpiewali i zatańczyli o niej piosenkę.

 

Następnie uczniowie ochoczo zabrali się do wykonywania prac plastycznych. A jak im wyszły portrety ich ulubieńców oceńcie Państwo sami.

 

   

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia w Piasku wzięła udział w konkursie literackim pt. „Śląskie zwyczaje w moim domu”, którego organizatorem była MPBP w Pszczynie. Celem konkursu było napisanie opowiadania w gwarze śląskiej, jej znajomość i duma z własnej tradycji.

Spośród piętnastu prac nagrody zdobyły dwie czytelniczki:

I miejsce – Krystyna Sklorz

Wyróżnienie – Helena Fuks

 

Nagrody zostały wręczone 19 maja 2013 r. podczas „Spotkań pod Brzymem”.

W Bibliotece Publicznej w Piasku w Kąciku Pomysłów można zobaczyć mini wystawę z okazji „Dnia Matki”. Autorem prac jest Agnieszka Chrobok.

W piątek 12 kwietnia 2013r. Bibliotekę Publiczną w Piasku odwiedził Pan Toti – malutki stworek mieszkający na wyspie. Autorką głównego bohatera i zarazem malarką książek dla dzieci jest Joanna Sorn – Gara.

Czterdzieści przedszkolaków ZSP nr 10 w Piasku wysłuchało przygód Pana Totiego pt. : „Pan Toti i stary garnek”.

Ponadto autorka z wielkim zainteresowaniem opowiadała dzieciom o etapach powstawania książki. Najważniejszą z nich jest wyobraźnia. To w niej powstaje bohater, jego przyjaciele, wrogowie, a także otoczenie w jakim się znajdują. Istotne aby pojawił się motyw i ilustracje, a historia zawierała dramaturgie.

Kolejnym krokiem było wyświetlenie na ekranie krótkiej animacji z Panem Totim i jego przyjacielem Hehelem w roli głównej.

Następnym punktem spotkania były zagadki dla dzieci i zadania plastyczne. Każde dziecko musiało ruszyć swoją wyobraźnią i przedstawić co mógł jeszcze znaleźć pod ziemią Pan Toti.

Warsztaty twórcze miały wymiar edukacyjny i wychowawczy.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.