Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia nr 6 zorganizowała spotkanie z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 21 im. Misia Puchatka.
Tym razem jako honorowego gościa zaproszono poetkę pszczyńską Marię Słomak - Sojkę, która w ciekawy sposób opowiadała o swoich wierszach i przeczytała kilka swoich utworów.
Następnie odczytała parę ulubionych wierszy z dzieciństwa autorstwa Marii Konopnickiej oraz opowiedziała dzieciom historię pojawienia się w jej domu kotki Luny i psa Szelmy, po czym przeczytała opowiadanie o swoim psie oraz wiersze Jana Brzechwy. Na zakończenie razem z dziećmi zaśpiewała piosenkę o przedszkolaku.

 

W podziękowaniu dzieci wręczyły autorce i bibliotekarce własnoręcznie wykonane kwiaty.

Filia nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie
zaprasza na wystawę

Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki"Jedi - Takeda"

"MIŁOŚĆ i WOJNA"

opartą na trzech literackich światach:

Władcy Pierścieni,

Gwiezdnych Wojnach i Japonii
w literaturze, filmie i kulturze.

WYSTAWA POTRWA DO 28 KWIETNIA
Serdecznie zapraszamy

29.04-1.05.2012
FANTASTYCZNE OBLĘŻENIE PSZCZYNY
10-LECIE AKADEMII FANTASTYKI
PARK PAŁACOWY
ZAPRASZAJĄ
MIASTO PSZCZYNA
AKADEMIA JEDI -TAKEDA
CENTRUM KULTURY W PSZCZYNIE

Tegoroczne zimowe ferie przebiegały pod hasłem "Ferie z filmem w bibliotece". Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zaprosiły do biblioteki dzieci pozostające w domu na prezentację filmów pochodzących ze zbiorów edukacyjnych programu " Jeden Świat - kluby filmowe". Spotkania filmowe odbywały się trzy razy w tygodniu. Dzieci zobaczyły "Krokodyle z przedmieścia", "Opowieści o rzeczach", "Punam", "Szkoła z blachy", "Szermierze z Palestyny".

Prezentacje filmów połączone były z zajęciami plastycznymi. Powstały ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami, które ukazały odczucia dzieci po obejrzeniu filmów. Na prezentację filmu "Punam", oraz "Szermierze z Palestyny" zaproszono również grupę pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Los biednych dzieci z Nepalu i zniewolonych Palestyńczyków, zrobiły na nich ogromne wrażenie. Po zakończeniu prezentacji przy poczęstunku i herbatce wywiązała się dyskusja na temat obejrzanych filmów.

 

Dnia 10. 02. na zakończenie ferii zimowych zorganizowano bal przebierańców dla najmłodszych czytelników filii nr 3 i nr 6. Na korytarzu szkolnym Zespołu Szkół nr 1 zamienionym w salę balową odbywały się tańce oraz różnego rodzaju konkursy zręcznościowe. Dla dzieci przygotowano również słodki poczęstunek oraz soczki do picia. Dzieci były zachwycone zabawą oraz nagrodami. Umówiono się już na następny bal za rok.

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia nr 6 wraz z Filią nr 3 zapraszają na „Ferie z filmem w bibliotece”.

Prezentowane będą filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece".

Projekt  „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt jest darmowy i przeznaczony dla bibliotekarzy i użytkowników bibliotek.

31.01 (wtorek) godz. 15:00 - "Krokodyle z przedmieścia"

2.02 (czwartek) godz. 9:00 - "Opowieści o rzeczach"

3.02 (piątek) godz. 15:00 - "Punam" oraz "Szkoła z blachy"

7.02 (wtorek) godz. 15:00 - "Szermierze z Palestyny"

8.02 (środa) godz. 9:00 - "Punam" oraz "Szkoła z blachy"

Wstęp wolny.

Wszystkie projekcje odbędą się w Filii nr 6.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.