Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W miniony poniedziałek biblioteka gościła małych czytelników z Przedszkola nr 7 w Pszczynie. Tym razem dzieci poznały bibliotekę od nieco innej strony tj. bajek, ale nie tych książkowych, tylko filmów animowanych. Najpierw obejrzały krótką prezentację o bajkach z dawnych lat tj. Dziwne przygody kota Filemona, Miś Uszatek, Krecik, Bolek i Lolek itp. Następnie miały możliwość sprawdzenie swojej wiedzy o bajkach w krótkim quizie. Na zakończenie spotkania obejrzały "na dużym ekranie" "Różową Panterę" oraz "Franklina w bibliotece. Bardzo cieszy fakt, że dzieci doskonale znają bajki, nie tylko te najnowsze, ale również te starsze. Jest to z pewności duża zasługa rodziców, którzy wychowali się na nich i mile je wspominają.

12 września w Filii nr 5 MPBP w Pszczynie rozpoczął się cykl „Spotkań z pasjami” w ramach grantu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange. Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online, w formie wideo konferencji.  
Jego głównym celem jest aktywizacja ludzi starszych oraz rozbudzenie w niech chęci do dzielenia się swoimi pasjami.

Bohaterami pierwszego spotkania byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy – rodzeństwo kucharzy i restauratorów. Podczas wystąpienia  mówili  jak ważne jest delektowanie się posiłkiem oraz celebrowanie czasu poświęconego na jedzenie. Propagują idei slow food, czyli jedzenia bez pośpiechu oraz przygotowywaniu potraw z produktów sezonowych i regionalnych.

Następne spotkanie 26 września (czwartek) godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie odbyło się dzięki uczestnictwu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w programie Fundacji Orange „Orange dla bibliotek”.

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki  nr 5 przypomina o możliwości nauki języka angielskiego zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Na dorosłych czeka interaktywny e-learingowy kurs Angielski 123 w Bibliotece, natomiast  dzieci do lat 12 korzystają z programu FunEnglish, który nie tylko uczy, ale i bawi.

Osoby niezdecydowane  mogą przyjść w godzinach wypożyczeń biblioteki i  zobaczyć, na czym polega kurs języka angielskiego.
Więcej wiadomości można uzyskać osobiście w bibliotece lub pod nr tel. 32 447 21 27.

We wtorek i  w czwartek  w Filii  nr 5 odbyły się wakacyjne zajęcia dla dzieci.

Pierwszego dnia dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których robiły zakładki do książek. Motywem przewodnim zakładek były serduszka orgiami. Mali artyści mieli wiele pomysłów na stworzenie własnej zakładki. Następnie wszystkie dzieci, bez względu na wiek, wzięły udział w zabawach. Na koniec spotkania uczestnicy, za sprawą bajek Disneya , przenieśli się w świat magii. W pierwszym spotkaniu brało udział 18 osób.

            W drugim dniu spotkania nie zabrakło tego, co dzieci lubią najbardziej, czyli  gier i zabaw. Uczestnicy  mieli okazję poćwiczyć swoją pamięć, potańczyć i pośpiewać . Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa w krokodyla.  W drugiej części spotkania odbyły się zabawy z chustą animacyjną Klanza. Wszyscy, pomimo upału, świetnie się bawili. Warto podkreślić, że dzieci doskonale się ze sobą zintegrowały. W spotkaniu uczestniczyli milusińscy w wieku od 2.5 do 12 lat.

Filia biblioteczna nr 5 zaprasza chętne dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego "FunEnglish w bibliotece". FunEnglish w przystępny i łatwy sposób uczy i bawi. Wystarczy, aby  dziecko uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Foto lekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.

Zapraszamy chętne dzieci w dniach i godzinach wypożyczeń Biblioteki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 791 190 366 bądź drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.