Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dnia 10. 02. na zakończenie ferii zimowych zorganizowano bal przebierańców dla najmłodszych czytelników filii nr 3 i nr 6. Na korytarzu szkolnym Zespołu Szkół nr 1 zamienionym w salę balową odbywały się tańce oraz różnego rodzaju konkursy zręcznościowe. Dla dzieci przygotowano również słodki poczęstunek oraz soczki do picia. Dzieci były zachwycone zabawą oraz nagrodami. Umówiono się już na następny bal za rok.

 

 

 

Tegoroczne zimowe ferie przebiegały pod hasłem "Ferie z filmem w bibliotece". Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zaprosiły do biblioteki dzieci pozostające w domu na prezentację filmów pochodzących ze zbiorów edukacyjnych programu " Jeden Świat - kluby filmowe". Spotkania filmowe odbywały się trzy razy w tygodniu. Dzieci zobaczyły "Krokodyle z przedmieścia", "Opowieści o rzeczach", "Punam", "Szkoła z blachy", "Szermierze z Palestyny".

Prezentacje filmów połączone były z zajęciami plastycznymi. Powstały ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami, które ukazały odczucia dzieci po obejrzeniu filmów. Na prezentację filmu "Punam", oraz "Szermierze z Palestyny" zaproszono również grupę pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Los biednych dzieci z Nepalu i zniewolonych Palestyńczyków, zrobiły na nich ogromne wrażenie. Po zakończeniu prezentacji przy poczęstunku i herbatce wywiązała się dyskusja na temat obejrzanych filmów.

 

Podczas tegorocznych wakacji Filie Bibliotek nr 3 i nr 6 zorganizowały  dla najmłodszych czytelników letnie spotkania w bibliotece. Na zajęcia przygotowano  takie atrakcje  jak: malowanie pastelami, wyklejanie obrazków kolorowym papierem czytanie wybranych baśni. Dzieci robiły również figurki z modeliny i plasteliny oraz masy solnej, które później malowały farbami. Zorganizowano także zabawy ruchowe oraz oglądanie bajek. W zajęciach przez kolejne cztery spotkania uczestniczyło ok. 80 osób.
Dzieci były zachwycone i umówiły się  na następne spotkania w okresie ferii zimowych.

     

Filia biblioteczna nr 3 zaprasza chętne dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego "FunEnglish w bibliotece". FunEnglish w przystępny i łatwy sposób uczy i bawi. Dziecko poprzez filmy, gry edukacyjne, foto lekcje oraz piosenki przyswaja sobie mnóstwo nowych wiadomości. Jest to nauka bardzo przyjemna nie stresująca dziecko.

Chętne dzieci biblioteka zaprasza w godzinach wypożyczeń biblioteki.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece pod numerem telefonu 32 210 11 67

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.