Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W okresie wakacji letnich Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia plastyczne oraz warsztaty manualne. W czasie zajęć uczestnicy tworzyli z koralików Pyssla różne figurki, zwierzątka, podstawki. Z kartonów powstały budowle, domy, samochody. Dzieci farbami plakatowymi ozdabiały słoiki z których powstały urocze lampiony. Z rolek po papierze toaletowym powstały kotki, pingwiny. Dzieci, które nie wyjechały na wakacje chętnie spędzały wolny czas w bibliotece i brały w zajęciach.

W ramach akcji "Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom" filie biblioteczne nr 3 i nr 6 odwiedziły pszczyńskie żłobki Troskliwe Misie, oraz Little Giants Mali Giganci. Natomiast dzieci ze Żłobka Miejskiego przyszły na zajęcia do biblioteki. Dzieciom czytano bajki, wierszyki, zadawano zgadywanki. Dzieci zobaczyły również historyjki o groszku i zagubionym piesku w teatrzyku obrazkowym.Maluchy zwiedziły bibliotekę, śpiewały piosenki, oglądały przygotowane dla nich książeczki. Ogółem w zajęciach wzięło udział 64 dzieci.

 

Z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek filia biblioteczna nr 3 i nr 6 zaprosiły do biblioteki dzieci z Niepublicznego Przedszkola Radocha.
Do biblioteki przybyły 2 grupy małych, ciekawych ludzi. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się w bibliotece, zobaczyły najmniejszą oraz największą książkę w bibliotece , oglądały kolorowe książeczki z
obrazkami.Wysłuchały bajek oraz wierszyków o kociej tematyce oraz zwiedziły pracownię komputerową. Podczas zajęć bibliotecznych mogły poszerzyć swoją wiedzę o książkach i czytelnictwie. Później odbyły się warsztaty plastyczne. Dzieci z rolek po papierze toaletowym, gazet i kolorowego papieru wyczarowały kotki, które zabrały na pamiątkę ze sobą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.