Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia w Czarkowie w dniach 12 i 13.06.2019 r. będzie czynna w godz. 9.00 - 17.00

Uprzejmie informujemy, że Filia w Czarkowie będzie nieczynna w dniach 5-10 czerwca 2019 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że 29 maja (środa) Filia w Czarkowie będzie czynna w godz.: 10.00 -11.50 oraz 15.00 -18.00. Za utrudnienia przepraszamy.

 23 października 1958 r. belgijski rysownik komiksów, Pierre Culliford, tworzący pod pseudonimem Peyo wprowadził do serii komiksowej "Johan i Pirlouit" nową grupę bohaterów - niebieskie skrzaty. W ten sposób narodziły się Smerfy, które szybko zdobyły tak dużą popularność, że stały się bohaterami oddzielnej serii komiksowej i osiągnęły wielki sukces. Smerfy są również bohaterami filmów i serii animowanej.
Z okazji 60-tych urodzin Smerfów Filia w Czarkowie 22 maja zorganizowała spotkanie dla 5 i 6-latków z przedszkola w Czarkowie. Dzieci, które były pierwszy raz w bibliotece dowiedziały się po co są biblioteki, na czym polega praca bibliotekarza i co trzeba zrobić żeby wypożyczać książki z biblioteki. Przedszkolaki dowiedziały się też co to są komiksy, poznały historię powstania Smerfów i wysłuchały jednej z bajek o tych niebieskich stworkach. Dzieci rozwiązywały również zagadki dotyczące tej bajki i wzięły udział w mini konkursie o Smerfach. Przedszkolaki bezbłędnie rozpoznawały postacie komiksu i podawały ich charakterystyczne cechy świetnie się przy tym bawiąc. W nagrodę za poprawne odpowiedzi otrzymały komiks o Smerfach.
Z okazji obchodzonego w maju Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek "Słoneczka" złożyły pani bibliotekarce życzenia i wręczyły kwiatki.
 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 23 maja Filia w Czarkowie będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.