Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
W dniach 8-15 maja 2017 r. była obchodzona XIV edycja Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!".
Z tej okazji Filię Biblioteczną w Czarkowie odwiedziły "Motylki". 3 i 4-latki z ZSP w Czarkowie były w bibliotece po raz pierwszy, dlatego były bardzo zdziwione, że w jednym miejscu może być TYLE książek. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, co można tu robić oraz co to znaczy wypożyczać i szanować książki. Pani wychowawczyni wypożyczyła dla nich książki, które przeczyta im w przedszkolu.
 
"Co będzie jutro" to tytuł jednej z książek Renaty Piątkowskiej. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną tym, którzy wspierają wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność.
W piątek 12 maja 2017 r. z tą znaną autorką książek dla dzieci mieli okazję spotkać się uczniowie  klas II i III ZSP w Czarkowie. W czasie spotkania autorskiego pani Renata Piątkowska opowiedziała dzieciom dlaczego pisze dla nich książki i co chce im w tych książkach przekazać. Opowiadała też o przysłowiach i wyjaśniła im skąd niektóre z nich się wzięły.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książek: "Co będzie jutro" oraz "Mądra głowa zna przysłowia", które przeczytała im lektorka, pani Malwina Kożurno.
Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały autograf pani Renaty Piątkowskiej, wpisany do wybranych książek pisarki.
 
Rok 2016 był ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Podsumowaniem tego roku w Czarkowie był konkurs "Co wiem na temat Życia i twórczości Henryka Sienkiewicza", który odbył się 21 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Wzięło w nim udział 60 uczniów z klas V i VI. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez ZSP w Czarkowie i Filię w Czarkowie MPBP w Pszczynie.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone na apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego w dniu 13 stycznia. 
 
 
 
W dniu 7.03.2017 r. w Ośrodku Kultury w Czarkowie odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Panna z mokrą głową" zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie i Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie Filię w Czarkowie.
W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas IV i V z 14 szkół podstawowych. 
Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury i udowodnili, że książki Kornela Makuszyńskiego nie starzeją się, nadal bawią i są chętnie czytane przez dzieci i młodzież.
 
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe:
I miejsce    SP nr 3 w Pszczynie
II miejsce   SP nr 8 w Rudołtowicach
III miejsce  Sp nr 9 w Łące

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki rzeczowe.​​

25 listopada był obchodzony Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Filia w Czarkowie zorganizowała spotkanie z grupą 4-latków z Przedszkola nr 16 w Czarkowie.
Dzieci znały już historię pluszowego misia ale w czasie spotkania dowiedziały się, że w bibliotece też można znaleźć pluszowe misie gdyż są one bohaterami wielu ciekawych książek dla dzieci. Przedszkolaki mogły zobaczyć kilka takich książek, m.in książki o Misiu Uszatku, Misiu  Paddingtonie, Kubusiu Puchatku i Troskliwych Misiach. Wysłuchały również bajki o misiu Kubusiu, z której dowiedziały się co to znaczy "wstać lewą nogą" i dlaczego w zimie trzeba opiekować się ptaszkami. Dzieci słuchały z dużą uwagą a następnie bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z treścią książki oraz rozpoznały znane misie na rysunkach.

Przedszkolaki zostały zaproszone do biblioteki gdzie mogą wypożyczyć książki i poznać przygody misiów, które jeszcze nie znają. Na zakończenie w nagrodę otrzymały słodkie "małe co nieco".

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.