Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

21 listopada bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie. Dzieci przypomniały jak należy zachowywać się w bibliotece i dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką publiczną a biblioteką szkolną. Uczniowie poznali też regulamin naszej biblioteki i zapoznali się z układem książek na półkach. Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia wysłuchali fragmentu książki o niedźwiadku Wojtku oraz poznali jedną z przygód detektywa Pozytywki. 

Uczniowie, którzy byli już czytelnikami naszej biblioteki wypożyczyli sobie książki a pozostali dowiedzieli się co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki.

Informujemy, że Filia Czarków będzie nieczynna w dniu 13.09.2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

W czasie tegorocznych wakacji w Filii bibliotecznej w Czarkowie odbyły się 4 spotkania dla dzieci. Młodzi czytelnicy w czasie tych zajęć poznawali podstawy kodowania. Robiąc pierwsze kroki w poznawaniu języka programowania, dzieci dowiedziały się, że z pozoru trudne zagadnienia są bardzo bliskie naszej codzienności. Ucząc się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i cierpliwości,  dzieci świetnie się bawiły. 

Czytaj więcej: Wakacje w Bibliotece

Z okazji Tygodnia Bibliotek  obchodzonego w maju tego roku pod hasłem "Do(Wolność) Czytania" Filia Biblioteczna w Czarkowie wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie zorganizowały konkurs czytelniczy ze znajomości książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Awantura o Basię".
W konkursie wzięło udział 60 uczniów z trzech klas czwartych. Zadaniem uczestników było udzielenie krótkiej odpowiedzi na 26 pytań dotyczących treści lektury "Awantura o Basię".
Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością lektury i udowodnili, że książki Kornela Makuszyńskiego nie starzeją się, nadal bawią i są chętnie czytane przez dzieci.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe podczas apelu szkolnego w dniu 19 czerwca.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.