Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że Filia Czarków będzie nieczynna do 29 stycznia 2020 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odbyły się kolejne spotkania z przedszkolakami w ramach projektu "Moja przygoda z książką".
9 grudnia odbyły się spotkania z trzema grupami w przedszkolu. Maluchy wysłuchały bajki o św. Mikołaju a 4,5 i 6-latki opowiadań o świątecznych zwyczajach.
11 grudnia z życzeniami świątecznymi bibliotekę odwiedziły "Motylki". Maluszki dowiedziały się co to jest biblioteka i co w bibliotece robią książki. Wysłuchały też kolejnej bajki o świętach. 
12 grudnia z życzeniami świątecznymi kolędowały do biblioteki "Zajączki" i "Słoneczka". 
Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom i paniom przedszkolankom za życzenia świąteczne i i piękne prezenty.
 

Uprzejmie informujemy, że Filia Czarków będzie nieczynna od 16 grudnia 2019 r. do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

5 grudnia w Filii w Czarkowie odbyła się lekcja na temat katalogów bibliotecznych. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy IV ZSP w Czarkowie.
Dzieci dowiedziały się jak zbudowana jest książka, po czym poznać książkę z biblioteki, poznały układ książek na półkach i dowiedziały się jak znaleźć książkę w bibliotece. Uczniowie dowiedzieli się też co to są katalogi biblioteczne, poznali ich rodzaje i historię katalogów kartkowych. Dawne katalogi mogli zobaczyć już tylko na zdjęciach. Uczniowie poznali też nowy katalog on-line i bardzo chętnie wykonywali zadania z obsługi tego katalogu. Była to dla nich świetna zabawa ale też nauka.
 
25 listopada obchodzone jest święto największego przyjaciela dzieci - Pluszowego Misia.
Z tej okazji w Filii w Czarkowie odbyły się kolejne dwa spotkania z przedszkolakami.
Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia i dowiedziały się, że pluszowe misie mieszkają też w bibliotece. Oglądały książki o pluszowych misiach, opowiadały o swoich misiach i wyjaśniły dlaczego lubią te przytulanki. "Zajączki" i "Słoneczka" wysłuchały też bajki o Misiu Kubusiu i poczęstowały się małym co nieco. "Zajączki" przyniosły też do biblioteki pluszowe misie, które zrobiły w przedszkolu.
W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się też po czym można poznać książkę z biblioteki oraz co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki , otrzymać kartę czytelnika i wypożyczać książki.
Panie przedszkolanki wypożyczyły też książki o misiach aby przeczytać je dzieciom w przedszkolu.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.