Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
6 maja Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie, na zaproszenie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie odwiedziła jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek książek dla dzieci Renata Piątkowska.
Książki pani Renaty zdobywają czołowe nagrody w licznych konkursach. Autorka otrzymała też nagrodę za całokształt twórczości, Order Uśmiechu, Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka i Medal Ludziom Czyniącym Dobro. W 2018 r. cztery książki pani Renaty zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Książki Renaty Piątkowskiej są pełne ciepła i humoru, zawierają walor edukacyjny. Autorka podejmuje też tematy poważne. Taka właśnie jest książka pt. "Która to Malala".
Uczniowie klas piątych z Czarkowa z dużym zainteresowaniem wysłuchali historii Malali, nastolatki z Pakistanu, która zaryzykowała swoje życie w obronie sprawiedliwych idei.
Malala była zawsze wesoła i chętna do zabawy chociaż jej imię dosłownie oznacza "pogrążona w smutku". Od koleżanek odróżnia ją to, że nie zakrywa swojej twarzy chustą a w jej ojczyźnie jest to ciężkie przewinienie, prawie tak samo jak zapisywanie na swoim blogu gorzkich słów na temat represyjnego wobec kobiet prawa. W odwecie za działalność na rzecz edukacji kobiet w Pakistanie w 2012 r. terroryści strzelili Malali prosto w twarz. Na szczęście dziewczynka przeżyła zamach a jej głos na temat równości kobiet stał się jeszcze donośniejszy - o Malali usłyszał cały świat, a ona sama otrzymała wiele nagród, w tym Pokojową Nagrodę Nobla.
Historia Malali jest dowodem na to, że warto walczyć i pomagać słabszym.
Mam nadzieję, że spotkanie było też cenną lekcją dla uczniów i od tej pory nie będą traktować nauki i szkoły jak uciążliwej konieczności i docenią tę szansę na  lepsze życie.
W czasie spotkania dzieci wysłuchały też fragmentów książki, które przeczytała lektorka, pani Malwina Kożurno.

Uprzejmie informujemy, że Filia w Czarkowie w dniach:

2 maja  2019 r. będzie nieczynna

6 maja 2019 r.  będzie czynna w godzinach 13.00.- 16.00.

8 maja 2019 r. będzie czynna w godzinach 10.00.-15.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

W ramach tegorocznych Ferii w Bibliotece Filia w Czarkowie zorganizowała dwa spotkania dla dzieci z klas I - VI. Uczestnicy tych zajęć miło spędzili czas w bibliotece na wspólnych zabawach, grach i rozwiązywaniu zagadek literackich. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak warsztaty plastyczne w czasie, których dzieci tworzyły piękne kartki okolicznościowe metodom quillingu oraz kartki i sympatyczne zwierzątka "z niczego" - wykorzystując odpady.

 

Uprzejmie informujemy, że od 21 marca do 18 kwietnia , Filia w Czarkowie będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.