Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
4 listopada odbyły się kolejne trzy spotkania z przedszkolakami w ramach projektu "Moja przygoda z książką".
"Motylki" wysłuchały opowiadania o Dorotce i jej misiu Bubulku a "Zajączki" i "Słoneczka" poznały kolejne przygody żółwika Franklina.
W czasie spotkań dzieci poznały też inny sposób opowiadania bajek - pochodzący z Japonii teatrzyk Kamishibai. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały historii o zagubionym piesku. 
 
W ramach spotkań pod hasłem "Moja Przygoda z książką" w październiku Filię w Czarkowie odwiedziły dwie grupy przedszkolaków - 28 października w bibliotece zjawiły się "Zajączki" a 30 października "Słoneczka".
W czasie spotkań dzieci dowiedziały się, że w bibliotece są różne rodzaje książek, oglądały książki najgrubsze i najcieńsze, największe i najmniejsze, książki z dziurą, z okienkami, ze skrytką i książki przestrzenne. Dowiedziały się też jak zbudowana jest książka, kto pisze książki i skąd się biorą książki w bibliotece.
Z okazji obchodzonych w październiku urodzin Kubusia Puchatka dzieci poznały historię powstania książki o najsłynniejszym na świecie misiu. Wysłuchały też jednej z wielu bajek o Kubusiu Puchatku a następnie bezbłędnie rozwiązywały zagadki dotyczące przygód tego misia o bardzo małym rozumku.
Po tym spotkaniu każde dziecko narysowało Kubusia Puchatka lub jednego z jego przyjaciół a następnie panie przedszkolanki połączyły te ilustracje w dwie książki i przygotowały dla nich okładki. Dzieci przyniosły te książeczki na następne spotkanie w bibliotece i w ten sposób na wystawie w bibliotece można oglądać książki pt. "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele", których autorami są "Zajączki" i "Słoneczka". 
W październiku rozpoczął się cykl bibliotecznych spotkań pod hasłem "Moja przygoda z książką". 21 października w spotkaniach uczestniczyły trzy grupy przedszkolaków.
Maluchy dowiedziały się co to jest biblioteka i co robią książki w bibliotece. "Motylki" wysłuchały też opowiadania o Dorotce i jej misiu.
"Słoneczka" i "Zajączki" dowiedziały się po co właściwie są biblioteki i czy warto czytać książki oraz przypomniały jak należy szanować książki. 5 i 6-latki wysłuchały też opowiadania o żółwiku i jego przygodzie z książką z biblioteki.
Dzieci słuchały czytanych opowiadań z dużą uwagą o czym świadczyły poprawne odpowiedzi na pytania związane z ich treścią. Przedszkolaki pokolorowały też ilustracje do wysłuchanych opowiadań, które można oglądać na wystawie w bibliotece.

Uprzejmie informujemy, że Filia w Czarkowie będzie nieczynna w dniu 13.11.2019 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia w Czarkowie będzie nieczynna w dniu 31.10.2019 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.