Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

”I nagle dziatwa przypadnie z wrzawą:

— Powiedz nam, dziadziu, bajkę ciekawą!

— Jak szedł Twardowski do piekieł bramy?

— O, nie, dziadziusiu! Znamy to, znamy!

— Więc o Madeju, co zbrodnie knował?

— Ach, wiemy: Madej odpokutował!

— To o Kopciuszku w zgrzebnej odzieży?

— Na pamięć umiem, niech dziadziuś wierzy!

— No, to już nie wiem, co rzec w tej sprawie!

— Powiedz nam, dziadziu o… o Warszawie!”

 

Dali mu malcy myśl do gawędy:

Starej Warszawy stare legendy …

Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.

Biblioteka w Ćwiklicach w swojej działalności dużą wagę przywiązuje do form pracy promujących książkę i czytanie.Gośćmi Biblioteki była dziś grupa „Słoneczniki” z naszego przedszkola. Pogadanka na temat Biblioteki oraz księgozbioru zainspirowała dzieci do zadawania mnóstwa pytań, na które każdy przedszkolak otrzymał odpowiedź. Oczywiście nie zabrakło też głośnego czytania, które towarzyszy nam na każdym spotkaniu. Legenda warszawska o „Złotej kaczce” uświadomiła dzieciom, że dzięki pracowitości i dobremu sercu można żyć w dostatku i szczęściu. Nie złoto daje szczęście, lecz dobro i miłość. Lutek odnajduje nagrodę we własnej pracy (jako późniejszy mistrz szewski) i dzieleniu się swoimi dobrami z innymi. Dzieci wykazały się niesamowitą pamięcią szczegółów, co świadczyło o bardzo uważnym słuchaniu i tym samym zasłużyły na obiecaną zabawę w Bibliotece.

Tylko przedszkolaki potrafią zrobić takie wyjątkowe zakładki do książek!

Dzwoneczki miały dziś okazję zaprezentować swoje prace na zajęciach w przedszkolu w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK. Dzięki wizycie „żywego audiobooka” wysłuchały opowiadań z wiejskiego podwórka - „O dobrym wilku” oraz „Kot to jest kot”. Czy można sobie wyobrazić dobrego wilka? Prawda, że to trudne? A jednak są wyjątki. To była historia o wilku łagodnym jak baranek. Był czas nie tylko na pogadankę, ale również na „dotknięcie” książki z Biblioteki.

Jak wiadomo książka z Biblioteki to coś absolutnie wyjątkowego: nie ma prywatnego właściciela, w środku ma kartę lub kod kreskowy na okładce i jest opieczętowana. Dzieci przypomniały sobie dzisiaj na co wskazuje taka pieczątka i gdzie trzeba oddać książkę po przeczytaniu. Kto wie może na następnych zajęciach dzieci zaprojektują pieczęć biblioteczną z którymś ze swoich ulubionych książkowych bohaterów? Po raz kolejny dzieci udowodniły, że nie tylko potrafią uważnie patrzeć, ale również uważnie słuchać. I pewnie bardzo tęsknią za tą chwilą, by książkę przeczytać sobie samemu. To miło być niezależnym. Spotkanie zostało uwiecznione dzięki fotograficznej rejestracji.

„Proszę Pani, chciałabym zorganizować zbiórkę książek dla dzieci. Pomoże mi Pani?”

Takie słowa skierowała Martyna z VI klasy do pani Magdy.
Długo nie trzeba było czekać na efekty tej rozmowy i ruszyła akcja - „Oddam książkę w dobre ręce”.

Dzięki współpracy Biblioteki Publicznej ze Szkołą Podstawową Pani Magda Sojka-Kalicińska wraz z panią Anią Rozmus zorganizowały zbiórkę książek na rzecz wzbogacenia księgozbioru Biblioteki Szkolnej oraz Biblioteki Publicznej w Ćwiklicach. Akcja udowodniła nam jak ważna i cenna jest współpraca i ile dobrego można z niej wydobyć. Zebrano naprawdę wiele wartościowych książek, które w najbliższym czasie wzbogacą księgozbiór Naszej Biblioteki. Bardzo dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za udział w naszej wspólnej akcji. Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.