Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Biblioteczne misie, miśki i niedźwiadki wyczekiwały dzisiaj na powitanie Maczków gromadki, najmłodszej grupy przedszkolaków z naszego Przedszkola. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Bibliotece, dlatego też wpierw wysłuchały krótkiej pogadanki na temat miejsca, w których się znalazły, zasad korzystania z Biblioteki, rodzaju księgozbioru jaki się tutaj znajduje. Spotkanie połączone zostało z niedawno obchodzonym świętem Pluszowego Misia i Maczki dowiedziały się, że Miś stał się bohaterem wielu utworów literackich i filmowych, a także dziecięcych czasopism. Przypomnieliśmy sobie imiona bohaterów m.in. Kubusia Puchatka, misia Paddingtona, misia Uszatka, Guziczka, Colargola oraz wiele innych. Opowiadanie Marii Kownackiej „Stary zielony miś” było doskonałym bodźcem do rozmowy z dziećmi na temat stosunku emocjonalnego do swoich zabawek oraz konieczności ich poszanowania. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

Przepiękne słoneczniki szybciutko pną się w górę.

Są jak słoneczko radosne, rzadko kiedy ponure

Ich uśmiechnięte buzie odwracają się w stronę słońca

i radości w nich nie ma końca

Dzisiejszego poranka grupa Słoneczników przybyła z radością do Biblioteki. Spotkanie przebiegało w formie lekcji bibliotecznej. Dzieci wpierw wysłuchały pogadanki na temat zasad korzystania z Biblioteki, zasad poszanowania książek, rodzaju księgozbioru, jaki się tutaj znajduje oraz poznały wachlarz zajęć jaki oferuje Biblioteka. Przedszkolaki zadawały pytania, na które Pani bibliotekarka chętnie wszystkim dzieciom odpowiadała. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć czytania bajki przez panią bibliotekarkę, którą dzieci znają jako „wróżkę Anię”, z którą spotykali się cyklicznie w przedszkolu.

Czytaj więcej: Moja przygoda z Biblioteką – SŁONECZNIKI

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa.
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe
A dzieci, wiem coś o tym, latają samolotem… 

Wtorkowego ranka gośćmi Biblioteki były dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 w Ćwiklicach – grupa Dzwoneczki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Bibliotece Publicznej, dlatego wpierw wysłuchały krótkiej pogadanki dotyczącej zasad korzystania z Biblioteki, zasad poszanowania książek oraz rodzaju księgozbioru. Spotkanie nie mogło odbyć się bez głośnego czytania bajki, dlatego dzieci uważnie wsłuchały się w opowieść o słoniku Tupi – „Jak mały słonik polubił swoją trąbę” – mądrą, pełną ciepła opowieść o zwierzątkach, które uczą się co to znaczy być szczęśliwym, jak zaakceptować siebie i jak nieść pomoc innym. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

„Ojczysty w niebezpieczeństwie”

W ramach projektu „Na tropie ojczystego”, dzięki współpracy międzybibliotecznej oraz współpracy Biblioteki Publicznej w Ćwiklicach ze Szkołą Podstawową nr 7 w dniu dzisiejszym w klasie VII odbyła się lekcja biblioteczna -  „Ojczysty w niebezpieczeństwie”. Młodzi detektywi wzięli udział w niezwykłej przygodzie biorąc udział w książkowych podchodach i rozwiązywaniu językowych zagadek kryminalnych. Podzieleni na grupy otrzymali tajemnicze pudła z zaszyfrowaną wiadomością i ich zadaniem było zdobycie haseł i rozwiązanie zadań.

Najlepsza i najszybsza drużyna otrzymała nagrody w postaci książek.

Zadanie „Na tropie ojczystego” ma na celu budowanie kompetencji językowej uczniów szkół podstawowych poprzez włączenie ich w rozmaite formy zabawy, których motywem przewodnim jest wątek detektywistyczny.

 

Chcecie bajki? Oto bajka ... Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu, by ktoś tak marnego wzrostu
i nędznego pchlego rodu mógł wyczyniać bez powodu,
takie psoty i gałgaństwa - jak pchła owa, proszę państwa …

Fenomenalna, wciąż aktualna i rozbawiająca zarówno tego małego, jak i dużego czytelnika „Pchła Szachrajka” zachwyciła dzisiejszego poranka każdego przedszkolaka z grupy Bratków. „Pchła Szachrajka” to typowa dla twórczości Jana Brzechwy bajka dla dzieci, w której prym wiodą satyra i nieokiełznany dowcip. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.