Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich grupa Dzwoneczków odwiedziła dziś Bibliotekę Publiczną, aby uczcić to święto.

 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki

Dzisiejszego rana historia to była niesłychana, bo zając ugryzł bociana! Grupa Bratki poczuła wiosenne kwiatki, zajączek chuchnął w łapki i zbudził dwie żabki. 
Grzeje słońce - zachęcał zajączek, stopił się bałwanek, wszak był tak ciepły poranek.
W tak miłej, ciepłej atmosferze upłynęło dziś spotkanie z wróżką w grupie Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach.

Biblioteka w Ćwiklicach od stycznia bieżącego roku prowadzi zautomatyzowaną obsługę czytelników. Wszystkie opisy katalogowe książek znajdują się w systemie bibliotecznym Prolib, dzięki któremu mając dostęp do Internetu czytelnicy mają możliwość przedłużania, zamawiania, rezerwowania zbiorów jak również sprawdzania swojego stanu konta przez swoje internetowe konto czytelnika. W katalogu on-line po wyszukaniu np. tytułu można sprawdzić czy i gdzie jest dana książka aktualnie dostępna. Na prośbę czytelników sprowadzamy książki z innych Bibliotek w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych.

O dodatkowe informacje zapytaj osobiście w Bibliotece lub telefonicznie 32/448-22-66

Katalog znajduje się na stronie http://www.biblioteka.pszczyna.pl

Zachęcam do korzystania. W razie pytań służę pomocą.

Przypominam, iż Biblioteka w Ćwiklicach nieustannie prowadzi ważną inicjatywę ukierunkowaną na potrzeby ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych, którzy lubią czytać, lecz nie mogą odwiedzić Biblioteki osobiście.

W takiej sytuacji jest możliwość zamówienia książki przez telefon i bibliotekarz po uprzednim umówieniu się z czytelnikiem bezpłatnie dowozi potrzebne materiały do domu.

Kontakt telefoniczny w godzinach pracy Biblioteki: (32)448-22–66

PONIEDZIAŁEK 9.00 – 15.00

WTOREK 10.00 – 15.00

ŚRODA 12.00 – 18.00

CZWARTEK 12.00- 18.00

PIĄTEK 12.00 – 18.00

 

 

Dzisiejsze spotkanie upłynęło w wyjątkowo miłej atmosferze. Słuchaniu baśni nie było końca. Słoneczniki z niesamowitą uwagą wysłuchały pięknych baśni - Pani Zima, Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek oraz Kot w butach o czym świadczyła później doskonała znajomość treści. Choć te klasyczne baśnie i bajki pochodzą sprzed stuleci, zawarta w nich mądrość jest wciąż aktualna. Dzięki tym opowieściom dzieci zaczynają rozumieć świat, dostrzegać różnicę między dobrem i złem, przezwyciężać ogarniające je często niepokoje i lęki. Baśnie wprowadzają dzieci w świat piękna i czaru. Świadczyły dziś o tym zasłuchane i skupione ich buzie. I choć baśnie uzmysławiają dzieciom jak wiele zła czyha na nie w świecie, to jednak promują wyłącznie dobro. Książka dla dziecka, nawet najmłodszego często jest źródłem wiedzy i inspiracji dlatego powinniśmy zagwarantować dziecku codzienną dawkę takich pozytywnych wartości. Każdy z nas może odnaleźć w świecie bajek piękno, dobro i mądrość.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.