Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Hu! Hu! Ha! Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

A my jej się nie boimy,

Do Naszej Biblioteki pędzimy,

Tam miło płynie czas!

Biblioteka Publiczna w Ćwiklicach już tradycyjnie zaprosiła wszystkie chętne dzieci, które spędzały ferie w domu na miłe spędzanie chwil w Bibliotece. Na wszystkich chętnych, oprócz książek, czasopism, czekało wiele ciekawych propozycji.

Przez całe ferie trwał nieprzerwanie interaktywny e-learningowy kurs języka angielskiego FunEnglish, na który systematycznie uczęszcza dziesięcioro dzieci. Kurs przebiega w bardzo wesołej atmosferze, gdyż dzieci korzystając z kursu śpiewają piosenki po angielsku, tańczą i przy tym doskonale się bawią.

Spotkaniom w Bibliotece towarzyszyło również głośne czytanie bajek, połączone z zajęciami plastycznymi, pogadanki, dyskusje i oglądanie filmów. Najmłodsi uczestnicy wykonywali prace plastyczne na temat „Moja Straż Pożarna”, malowały rysunki, za które nasi strażacy z pewnością im się odwdzięczą. Dzieci korzystały również z gier planszowych, układały puzzle, słuchały piosenek. Nie zabrakło także wolnego dostępu do Internetu. Każdy znalazł z pewnością coś interesującego dla siebie. Na pewno nie zabrakło dobrej zabawy!

Nawet siarczysty mróz za oknem nie wpłynął na frekwencję podczas zajęć, gdyż wzięło w nich udział 57 dzieci. Szkoda, że ferie tak szybko się skończyły i czas wracać do szkoły, ale…

Znów za rok są ferie, ferie w Bibliotece

Czas przeleci, a my się spotkamy znów w lecie…

W ramach programu „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Biblioteka w Ćwiklicach włączyła się do projektu „Ferie z filmem w Bibliotece”. Zaplanowano dwa spotkania, w czasie których zaprezentowano uczestnikom trzy filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”.

31 stycznia 2012 pomimo siarczystego mrozu ochotników pierwszego spotkania nie zabrakło. Ilość chętnych przerosła wszelkie oczekiwania. W tej sytuacji dzięki życzliwości strażaków prezentacja odbyła się w sali konferencyjnej tuż obok Naszej Biblioteki. Na uczestników czekała gorąca malinowa herbatka i słodki poczęstunek.

Oglądaliśmy w tym dniu film "Krokodyle z przedmieścia", który zrobił na widzach ogromne wrażenie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na niebezpieczeństwo, na które naraził się Hannes, aby zyskać akceptację w grupie, pomoc, z jaką przyszedł do niego niepełnosprawny Kai oraz podstęp, dzięki któremu „Krokodylom” udało się naprowadzić policję na złodziei. Podsumowując dyskusję doszliśmy do wniosku, że nie powinniśmy oceniać książki po okładce. Z racji tego, nie oceniajmy ludzi po wyglądzie tylko zajrzyjmy do ich "środka", mając na uwadze ich uczucia oraz emocje, którymi się kierują.

Po obejrzeniu filmu młodzież ochoczo zabrała się za malowanie portretu krokodyla, gdyż chciała uwiecznić jego symbol na papierze. Młodsze dzieci również przenosiły swoje wrażenia na papier. Pod wpływem emocji młodzież wpadła na pomysł stworzenia własnego gangu, który nazwała ”Gang Ćwiklickich Krokodyli". Symbolem tego stało się osiem rąk (na symbol ośmiu osób z gangu "Krokodyli") wspólnie odbitych w jedno koło, symbolizujące motto "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Do koła dołączyła również cała reszta uczestników.

W czwartek 2 lutego 2012 mieliśmy „powtórkę z rozrywki”. Grupa Ćwiklickich Krokodyli przybyła na kolejne spotkanie z filmem. Uczestnicy wysłuchali wpierw prelekcji na temat filmów, a następnie przenieśli się na ekran, aby zobaczyć warunki życia i nauki dziewięcioletniej Punam oraz „Szkołę z Blachy”- ciepłą opowieść o tym, jak wyglądają warunki życia i nauki w dzielnicy nędzy, jak ważne jest prawo do edukacji i relacje panujące między uczniami, uczennicami a kadrą pedagogiczną.Po prezentacji filmów dzieci również wykonywały prace plastyczne doskonale się przy tym bawiąc.

Spotkania uwieczniliśmy na zdjęciach, które trafią do naszego "rodzinnego albumu". Będą one nie tylko wspaniałą pamiątką, ale również nie pozwolą zapomnieć, iż przyjaciół można poznać wszędzie, nawet w Bibliotece. W „Feriach z filmem w Bibliotece” uczestniczyło 35 osób.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ĆWIKLICACH


ZAPRASZA W CZASIE FERII ZIMOWYCH

DZIECI I MŁODZIEŻ

NA OTWARTE ZAJĘCIA PLASTYCZNE, KOLOROWANKI,

UKŁADANIE PUZZLI, GRY PLANSZOWE,

A TAKŻE BEZPŁATNE KORZYSTANIE Z INTERNETU.

ZAPRASZAMY CODZIENNIE

W GODZINACH WYPOŻYCZEŃ BIBLIOTEKI.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia w Ćwiklicach zaprasza na „Ferie z filmem w bibliotece”.

Prezentowane będą filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece".

Projekt  „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt jest darmowy i przeznaczony dla bibliotekarzy i użytkowników bibliotek.

31.01 (wtorek) godz. 11:00 - "Krokodyle z przedmieścia"

02.02 (czwartek) godz. 12:00"Szkoła z blachy"

Wstęp wolny.

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 17 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach odwiedziły swoją Bibliotekę Publiczną. Spotkanie miało formę lekcji bibliotecznej i rozpoczęło się tradycyjnie od pogadanki na temat zasad korzystania z Biblioteki oraz księgozbioru, jaki się tutaj znajduje. Wspólnie z dziećmi omówiono sposoby poszanowania bibliotecznych zbiorów. W dalszej części pogadanki dzieci przekonały się, że misie to nie tylko pluszowe maskotki, ale również bohaterowie wielu wierszyków, książek oraz filmów. Książeczki, których bohaterem jest miś królowały tego dnia. Dzieci mogły pooglądać czasopisma o Misiu, poukładać puzzle z Kubusiem Puchatkiem oraz kolorować obrazki. Pani bibliotekarka przeczytała bajkę o Misiu Łakomczuszku, natomiast dzieci pięknie wyrecytowały wierszyk „Proszę państwa oto miś” Jana Brzechwy. Najmilszym momentem było wybieranie tej jedynej książeczki, którą każde dziecko mogło wypożyczyć sobie do domu. Jako zadanie mali goście mieli narysować swojego ulubieńca misia, a ich prace wkrótce ozdobią hol naszej Biblioteki. Uśmiech i radość podczas spotkaniabył najlepszym dowodem na to, że dziecibawiły się znakomicie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.