A- A A+

Wzruszająca i zupełnie nieoczekiwana chwila.
W podziękowaniu dla grupy "Dzwoneczków" za tak miłą niespodziankę.
Z serca dziękuję.
 

Za nami kolejne, pełne fascynujących i magicznych przygód spotkanie z grupą „Bratków” w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach. Wybraliśmy się dzisiaj w dalszą i niezwykłą podróż po dawnych dziejach poznając bohaterów najpiękniejszych polskich legend pomorskich. „Królowa Bałtyku”, „Lwy z gdańskiego ratusza” oraz „Mikołajek” - te niezwykłe, barwne legendy przykuwały uwagę dzieci i niewątpliwie zapisały się w ich pamięci.

Baśń - „Żelazne trzewiki” w piękny sposób przedstawiła historię trzech sióstr, które - aby uratować chorego ojca - wyruszają po wodę do czarodziejskiej studni. To historia niesamowitych przygód podróży najmłodszej z córek, która w żelaznych bucikach wyrusza w świat, by odnaleźć swojego ukochanego porwanego przez złą wiedźmę. Baśń pełna czarodziejskich postaci i magicznych zdarzeń, w której dobro zwycięża nad złem, ale aby to się stało, bohaterowie najpierw muszą pokonać liczne przeciwności losu.

Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

 

 

Ale emocje! Piątek był naprawdę gorący. I nie chodzi tu tylko o temperaturę powietrza. W sali naszego przedszkola odbył się międzygrupowy konkurs patriotyczny - „POLSKA – MÓJ KRAJ, MOJA OJCZYZNA” reasumujący projekt: „Bajtel z Ćwiklic poznaje świat”, w którym miałam zaszczyt uczestniczyć.

Cztery grupy, stu przedszkolaków, dziewięć konkurencji m.in. układanie symboli narodowych za pomocą puzzli, test znajomości najwybitniejszych Polaków, sprawdzian wiedzy z melodii narodowych, odgadywanie nazw miast po wysłuchaniu legend. Mało poważne? Najzupełniej poważne. Wiemy, jak trudno przekazuje się treści patriotyczne młodemu pokoleniu. Patrząc na wypieki na twarzach rywalizujących ze sobą dzieci można stwierdzić, że ta lekcja patriotyzmu była perfekcyjnie przeprowadzona.

 „Kto Ty jesteś? Polak mały” … o nie, wiedza naszych dzieci o ojczyźnie jest znacznie większa. Wielkie gratulacje dla wszystkich przedszkolaków.

Jury (z moim skromnym udziałem) jednogłośnie nagrodziło zaangażowanie i wiedzę dzieci pamiątkową książką - „ Polskie symbole”, a każdą grupę zestawem gier edukacyjnych.

Wychowanie patriotyczne polega przede wszystkim na przekazywaniu wiedzy o naszej Ojczyźnie. Dziękuję za tak owocną współpracę Biblioteki z Przedszkolem, a wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas.

 BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE – NIE MIJAM – WCHODZĘ” - NIEZAPOMINAJKI

Hasło to przyświeca wszystkim gościom odwiedzającym naszą Bibliotekę. Każdy czytelnik mały czy duży znajdzie coś dla siebie w bibliotecznej podróży.

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”.

Dzisiejszego ranka w Bibliotece gościła grupa Niezapominajek, która była pełna podziwu ileż tu bajek! Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, dlatego też zapoznały się z regulaminem korzystania, rodzajem księgozbioru oraz wachlarzem zajęć, jaki Biblioteka oferuje. Dzieci poznały zasady poszanowania książek, dowiedziały się co oznaczają na półkach rozdzielacze alfabetyczne księgozbioru oraz gdzie się znajduje i co identyfikuje kod kreskowy każdej książki. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć czytania bajki przez panią bibliotekarkę, którą dzieci znają jako wróżkę Anię, z którą spotykają się cyklicznie w przedszkolu. Bohaterowie opowiadania – „Rodzina bobrów” uczą dzieci, jak ważna w życiu jest przyjaźń, tolerancja i gotowość niesienia pomocy innym. Opowieści o ich przygodach pełne są radości i śmiechu, ale niosą też wartości edukacyjne. Okazuje się, że tradycyjna książka jest nadal wielkim przyjacielem dziecka, a Biblioteka jest miejscem przyjaznym młodemu czytelnikowi, gdzie nie tylko wypożycza się książki, lecz można miło i przyjemnie spędzić czas.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.