Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Mróz łapie za nosy, śnieg skrzypi,

I nawet ogień w kominku wesoło trzeszczy.

Tak! Czerwone iskierki podskakują wesoło,

To magiczna pora opowieści …

W ciepłym, świątecznym nastroju spędziliśmy dzisiejsze spotkanie, a to za sprawą pełnych uroku opowieści spod choinki. Udając się na wspólną wyprawę ze Świętym Mikołajem i jego małymi pomocnikami odkrywaliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia, a piękne ilustracje niewątpliwie przykuwały uwagę małych słuchaczy. Z bajecznie kolorowych kart tej wyjątkowej książki promieniują ciepło, miłość, serdeczność i bliskość – uczucia, do których tęsknimy i którymi sycimy się w każde Boże Narodzenie.

 

BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE – NIE MIJAM – WCHODZĘ – DZWONECZKI 

 

 

Tydzień ma siedem dni,
zna je mama, znasz i Ty!

Biblioteka w Ćwiklicach w swojej działalności dużą wagę przywiązuje do form pracy promujących książkę i czytanie. Dzisiejszego ranka w Bibliotece gościła grupa "SŁONECZNIKI" z oddziału szkolno - przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, dlatego też zapoznały się z regulaminem korzystania, rodzajem księgozbioru oraz wachlarzem zajęć, jaki biblioteka oferuje. Dzieci poznały zasady poszanowania książek, dowiedziały się co oznaczają na półkach rozdzielacze alfabetyczne księgozbioru oraz gdzie się znajduje i co identyfikuje kod kreskowy każdej książki.Podczas słuchania opowiadania "Przygody Fenka" dzieci utrwaliły sobie kolejność nazw dni tygodnia oraz poznały wesołe rymowanki.

Gdy tylko słonko na niebie lśni, bawią się dzieci w tygodnia dni  Jak widać wszyscy rymowanki lubimy i na pamięć ich się uczymy.
Na koniec oczywiście wyczekany, ulubiony czas na biblioteczną zabawę: Dla każdego coś miłego.

 

W piątkowe popołudnie rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci poświęconych technice decoupage. Wśród technik zdobniczych decoupage należy do bardzo pracochłonnych, wymagających precyzji oraz cierpliwości, a dla końcowego efektu warto poświęcić nawet kilka godzin. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów, którzy ozdabiali tym razem drewniane świąteczne bąbki oraz zakładki do książek tworząc jedyne w swoim rodzaju, zachwycające dzieła. Podczas zajęć dzieci poznały technikę decupage i dowiedziały się jak w prosty, efektowny sposób można ozdabiać i odnawiać różne przedmioty. Warsztaty były doskonałą okazją do twórczego spędzenia wolnego czasu oraz współdziałania w grupie podczas wspólnych zajęć plastycznych, które nie tylko rozwijają zmysły artystyczne, ale przede wszystkim pobudzają wyobraźnię oraz chęć tworzenia wyzwalając tym samym radość z wykonania wyjątkowych prac.

Z całego serca dziękujemy pani Sylwii za zaangażowanie, poświęcony czas i okazaną życzliwość podczas prowadzenia zajęć. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach udziału Biblioteki w Ćwiklicach w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim na rok 2019. Zapraszam do fotorelacji.

Przeszedł sobie dawno
śliczny, złoty wrzesień
Teraz nam październik
Dała pani jesień.

W cieniu, pod drzewami
cicho śpią kasztany,
każdy błyszczy pięknie,
niby malowany.

Kolorowe liście, chłodny powiew wiatru i ciepłe promienie słońca przeniosły nas do "Zakątku Dumania Kubusia Puchatka", dzięki któremu Maczki znalazły odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata. Wraz z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi wędrując przez Stumilowy Las odkrywaliśmy prawo grawitacji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.