Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 

INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW!!!

 

30 MARCA – WIELKI PIĄTEK

CZYTELNIA I WYPOŻYCZALNIA CZYNNE

 W GODZINACH 8.00. – 15.00.

 

31 MARCA – WIELKA SOBOTA

CZYTELNIA I WYPOŻYCZALNIA BĘDĄ NIECZYNNE

Świętujcie z nami 100. rocznicę odzyskania niepodległości i pomóżcie w stworzeniu wystawy fotografii rodzinnej i społecznej.

Powiat pszczyński w ramach ogólnonarodowych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości planuje m.in. zorganizować wystawę fotografii z lat II Rzeczpospolitej.

Wystawa powstanie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przeciw Nicości” oraz gminami powiatu pszczyńskiego.

Zwracamy się Państwa z prośbą o pomoc w stworzeniu wystawy fotografii rodzinnej i społecznej, obejmującej lata 1918 - 1939.

Zdjęcia można dostarczyć do naszej Biblioteki (Pszczyna, ul. Piastowska 1) lub przesłać skan (w dobrej jakości) na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zdjęcia czekamy do 31 maja 2018 r.


12 marca na zaproszenie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie młodzież klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 4 spotkała się, z Krzysztofem Piersą – autorem książek „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń”.

Pisarz opowiadał o swoich przeżyciach związanych z korzystaniem z komputera, a zwłaszcza z wadami i uciążliwościami tego hobby, które w nadmiarze prowadzi do uzależnienia. Zwracał uwagę, że komputer to nie wszystko, a grając w popularne gry, nie rozwijając się poza tą czynnością w innych talentach, traci się na swojej wyjątkowości. Zaproszony gość łatwo nawiązywał kontakt z uczestnikami używając często języka z gier i młodzieżowego slangu, gdyż oprócz pisarstwa zajmuje się jest trenerem e-sportu, jest Youtuberem oraz recenzuje książki i gry fantasy.


Spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie, młodzież zadawała jeszcze sporo pytań pisarzowi jeszcze długo po, zwłaszcza, że mogą oczekiwać rzetelnej odpowiedzi i pozostać w kontakcie z naszym gościem, oglądając jego kanał na Youtubie oraz kontaktując się na Fanpage’u.


Zapraszamy do lektury książek naszego gościa młodzież i dorosłych!

 

Świetna informacja dla naszych czytelników i użytkowników - nasza biblioteka znalazła się wśród 85 bibliotek z całej Polski, które dostały się do projektu "Kodowanie w bibliotece".

Dzięki udziałowi w projekcie biblioteka wzbogaciła się o 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go! oraz 3 roboty Phonton!

Dzięki takiemu wsparciu nasza biblioteka rozszerzy swoją ofertę edukacyjną związaną z nowymi technologiami. Będą odbywać się warsztaty programowania, podczas których będziemy się dobrze bawić wykorzystując pozyskane sprzęty i materiały.
 Eksperci twierdzą, że kodowanie staje się – obok języka ojczystego i jednego dodatkowego języka obcego – trzecim językiem świata. Pomaga zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany, bo ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, będącą znakiem obecnych czasów. Dodatkowo nauka ta pozwala odczarować mit głoszący, że kodowanie to skomplikowana, ściśle matematyczna procedura, której nie może spróbować przeciętny Kowalski.

 

Chciałbyś przeczytać książkę, ale nie ma jej w naszej bibliotece?

Zaproponuj nam jej zakup!

W bibliotece centralnej, na Piastowskiej, czeka na naszych Czytelników skrzynka,

do której można wrzucać karteczki ze swoimi propozycjami książkowymi. 

Przyjdź, ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ i rozkoszuj się ulubioną lekturą!

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.