Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

7 i 8 czerwca pracownicy z naszej biblioteki wzięli udział w szkoleniu w Bibliotece Śląskiej, organizowanym w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość".

„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych miejscowości i wsi pozna podstawy programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce.

 Celem „Zaprogramuj przyszłość” jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i edukatorów,  w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania najmłodszych uczniów. Pozwoli im to na prowadzenie ciekawych zajęć z programowania.

Kodowanie to pierwsze kroki w stronę poznania języka programowania. Uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, ale i takich kompetencji jak cierpliwość czy praca w grupie. Dla dzieci jest to jednak przede wszystkich świetna zabawa.

Szkolenia stało się dobrą okazją do wzbogacenia się w konkretne narzędzia pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Okazuje się, że język programowania jest bliższy naszej codzienności, niż się z pozoru wydaje.

https://www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/

 

 

W niedzielę, 20 maja w Czytelni MPBP mieszkanki naszego powiatu miały okazję wziąć udział w kampanii społecznej "Śląskie. Dla Kobiety". Jest ona skierowana do kobiet, gdzie główny nacisk kładzie się na profilaktykę raka piersi. Patronem akcji jest marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. Z akcją „Śląskie. Dla Kobiety” organizatorzy chcą dotrzeć do jak najszerszych grup i zachęcić do poddawania się badaniom profilaktycznym. Jednym ze sposobów przybliżenia problemu były warsztaty motywacyjne, które miały zachęcać do badań profilaktycznych i uczyć pokonywania bariery strachu.

„Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca...”, 10 bibliotekarek oraz mały czytelnik i mamy przepis na udane popołudnie z książką w tle.

2 czerwca odbył się I Rajd Rowerowy pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”. Stał się on doskonałą okazją do promowania biblioteki w okolicznych sołectwach, między polami i lasami. Dobre humory dopisywały wszystkim. Nie zepsuł je nawet urwany pedał i oberwanie chmury. Szerząc ideę czytania, przejechałyśmy przez Pszczynę, Ćwiklice, Frydek, Miedźną, Międzyrzecze i Jankowice. Około 30- kilometrowa trasa dla nikogo nie była straszna. Brawo dla najmłodszego uczestnika, 3- letniego Kuby. Na „smakowity odpoczynek” wraz z suszeniem koszulek zatrzymaliśmy się w Karczmie Wiejskiej.

Dziękujemy za uśmiechy i życzliwość okolicznych mieszkańców. Mamy nadzieję, że za rok bibliotekarki znów ruszą w drogę:)

 

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.