Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Rozpoczął się proces wdrażania pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek, do którego zakwalifikowała się Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie. Dzięki przystąpieniu do PRB pszczyńskie placówki zyskają 13 zestawów sprzętu. Na jeden zestaw składa się: komputer wraz z oprogramowaniem, monitor, urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, fax), aparat cyfrowy oraz inne akcesoria komputerowe. Wartość takiego zestawu to ponad 4.000 zł. Już 3 placówki: Filia nr 1, Filia nr 3 oraz Filia w Ćwiklicach cieszą się z nowego sprzętu. Program zakłada, że w nowy sprzęt będą zaopatrzone wszystkie zakwalifikowane placówki, które posiadają dostęp do Internetu. Dzięki temu wszyscy czytelnicy pszczyńskich bibliotek publicznych będą mogli bezpłatnie korzystać z Internetu. PRB obejmuje też szeroką gamę szkoleń dla bibliotekarzy, związanych z obsługą sprzętu, Internetu oraz innych szkoleń specjalistycznych. Bibliotekarki wezmą udział w około 80 dniach szkoleniowych. Łączna wartość sprzętu oraz szkoleń wynosi około 70.000 zł.
M-PBP w Pszczynie również przystąpiła do programu „Biblioteki z Internetem TP”. Jego celem jest wsparcie bibliotek publicznych poprzez podłączenie placówek bibliotecznych łączami internetowymi o zaawansowanych parametrach.
Wśród finalistów PRB znalazły się też inne biblioteki z powiatu pszczyńskiego: Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach. W tych Bibliotekach także rozpoczyna się proces instalowania nowego sprzętu.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.