Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

11 marca Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie miała 
przyjemność gościć autora książek dla dzieci Wiesława Drabika. Pisarz spotkał się z dziećmi  pszczyńskich przedszkoli. Spotkania upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Pan Wiesław Drabik z wielką swobodą i humorem opowiadał o swojej twórczości, przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Dzieci, którym udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi wyróżnione zostały drobnymi upominkami. Po zakończeniu prezentacji młodzi czytelnicy mieli okazję zakupić książeczki oraz otrzymać specjalną dedykację z autografem.

WIESŁAW DRABIK - autor kilkudziesięciu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Debit, Wilga i Pascal. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych.Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał
Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami zwierzątek).

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.