Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach tegorocznych obchodów Tygodnia z Internetem, 29 marca bibliotekę w Piasku zaszczyciła swoją obecnością Adrianna Mac. Nasz gość jest cosplayerką, czyli osobą wcielającą się w postacie z gier i filmów fantasy oraz w inne postacie, m. in. z bajek. Słuchaczami byli uczniowie klasy 6 a, którzy dowiedzieli się tym co to jest cosplay, jaki jest niezbędnik cosplayera oraz jakie zalety przynosi rozwijanie swojej pasji.

Pani Adrianna jest cosplayerką już od 7 lat. Jeździ na spotkania w całej Polsce. Prowadzi profile na portalach społecznościowych, gdzie prezentuje zdjęcia dokumentujące jej pasję, z tworzenia strojów a także z sesji fotograficznych, wcielając się m.in. w  rolę Roszpunki, bohaterki anime i mangi czy postaci z gier komputerowych. Niezwykle istotny okazał się również głos mamy naszego gościa, która towarzyszyła jej w czasie spotkania.

Spotkanie urozmaicił wykład z prezentacją o cosplayu. Przedstawione charakteryzacje nie raz zapierały dech w piersiach młodych uczestników. Dodatkową atrakcją były oryginalne stroje cosplayerki, które szóstoklasiści mogli zobaczyć a część z nich przymierzyć. 

W spotkaniu udział wzięło 25 osób. 
Niezmiernie dziękuję za wizytę i zachęcam do rozwijania swoich pasji. 

Autorem tego pięknego zdjęcia na plakacie jest "Inari photography".

#TZI2019

*Cosplayer - Osoba zazwyczaj w przedziale wiekowym 15-20 lat, która przebiera się i charakteryzuje na postacie fikcyjne, zazwyczaj z japońskiej animacji lub popularnych i modnych aktualnie gier.
Cosplayerzy na spotkaniach fanów określonej części popkultury, zwanych konwentami, przebierają się za swoje ulubione postacie w ramach konkursów. Używają zaś przy tym peruk, kostiumów i makijażu
źródło definicji:www.miejski.pl

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.