Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

10 marca 2020 r. Dr Halina Nocoń: "Wojciech Korfanty i jego związki z Pszczyną"

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W środowy wieczór, początkiem marca w naszej czytelni miało miejsce niezwykłe spotkanie. „Gazeta Pszczyńska” zaprosiła na promocję książki pt. „Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą. Prace nagrodzone w Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali. Edycje 2014-2017”. Gościem specjalnym wydarzenia była Anna Goc, dziennikarka i reporterka „Tygodnika Powszechnego”. Był to czas refleksji nad współczesnym dziennikarstwem oraz relacją, jaka tworzy się między dziennikarzem, a osobą udzielająca wywiadu.

Pani Anna Goc zdradzała tajniki własnego warsztatu pracy .Dziennikarka przypomniała o własnych doświadczeniach z ludźmi, których historie to niejednokrotnie wielkie, ludzkie dramaty. Jej refleksje stały się pouczającymi wskazówkami dla młodych reporterów. Dziennikarka mówiła o wyjątkowej wrażliwości jaką powinien kształtować w sobie dobry reporter. Nie brakowało ciepłych i pełnych uznania słów dla laureatów książki "Bliskie historie...". Pani Anna Goc podkreśliła, jak wielką wartością jest uchwycenie historii, które za jakieś czas, byłby już nie do odtworzenia. Zauważyła również, że publikowane reportaże są wyjątkowe, dzięki często osobistej relacji między autorami a bohaterami historii. Ta relacja to podstawa dobrego reportażu- przekonuje.

      

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.