Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

27 września w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja pt."Wielopłaszczyznowa rola baśni" pod honorowym patronatem Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Pszczyny, organizowana przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczna w Pszczynie. Sala wypełniła się po brzegi, a zaproszonych gości powitali uroczyście starosta Krystian Szostak oraz dyrektor biblioteki, Teresa Musik. Pani dr Marta Nadolna-Tłuczykont z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przybliżyła nam wątki związane z modyfikacjami współczesnej baśni. Słuchacze wysłuchali wykładu o tym jak baśń ewoluowała i czym charakteryzują się jej współczesne wersje. Uczestnicy konferencji poznali polecane wydawnictwa, które rozpowszechniają godne uwagi, wartościowe wersje klasycznych baśni.

 

Dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, wygłosiła wykład na temat szerokiego znaczenia baśni w terapii, edukacji oraz wychowaniu. Przybliżyła słuchaczom również jej rolę w międzypokoleniowej transmisji wartości. Słuchacze poznali ciekawostki na temat książek wydawanych jak leki, na receptę. Na podstawie przytoczonych fragmentów baśni, pani doktor z pasją przekonywała o ogromnej wartości baśni, jako bardzo wdzięcznego materiału do pracy z różnymi grupami wiekowymi. Uczestnicy mogli poznać zachwycające książki, jej własnego autorstwa.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział.

Konferencja należy do jednego z szeregu działań projektu "Baśń łączy pokolenia" realizowanego w ramach programu "Partnerstwo dla książki".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

     

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.