We wrześniu w lokalu Filii w Czarkowie można oglądać wystawę lalek "Damy z minionych epok - postacie kobiet w literaturze światowej".
Na wystawie zaprezentowano 18 lalek pochodzących z prywatnej kolekcji. Każda z nich przedstawia inną postać kobiety, bohaterki innej powieści. Oglądać można min. Annę Kareninę, Jane Eyre, Nanę, Emmę Bovary i wiele innych znanych bohaterek literatury światowej. Można się również zapoznać z krótkim opisem każdej z tych postaci.
Dla wielu pisarzy postać kobiety stała się wątkiem przewodnim ich twórczości. Kobiety były ukazywane w literaturze w różny sposób gdyż w każdej z epok ideał kobiety był inny. Niektóre z nich były przedstawiane jako prawdziwe bohaterki, kochające żony, matki. Lecz opisywano również kokietki i bezwzględne kobiety dążące do osiągnięcia ustalonego z góry celu.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki.