W dniu 7.03.2017 r. w Ośrodku Kultury w Czarkowie odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Panna z mokrą głową" zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie i Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie Filię w Czarkowie.
W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas IV i V z 14 szkół podstawowych.
Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury i udowodnili, że książki Kornela Makuszyńskiego nie starzeją się, nadal bawią i są chętnie czytane przez dzieci i młodzież.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe:
I miejsce    SP nr 3 w Pszczynie
II miejsce   SP nr 8 w Rudołtowicach
III miejsce  Sp nr 9 w Łące

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki rzeczowe.​​