Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 

21.06. 2017 bibliotece  zawitały wraz z latem motylki z biedronkami. Dzieci z przedszkola w czasie spotkania mogły się dowiedzieć po czym można poznać lato, co się za dzieje za naszymi oknami. Jak można korzystać z słońca a czego należy unikać. Ważnym tematem były plany na wakacje, gdzie można odpoczywać?  Z książka na wakacje

18.05.2107 odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk - pisarką, dziennikarką radiową, tłumaczką. Pani Barbara na co dzień pracuje w Radiu Kraków, prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci „Alfabet”. Jest laureatką nagrody IBBY, Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych za  upowszechnianie czytelnictwa, za audycję „Książka na szóstkę”. Otrzymała nagrodę literacką im. K. Makuszyńskiego za książki „ Zuzanka z pistacjowego domu”. Wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę” Dżok”.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

Od 2001 co roku w ramach kompanii cała Polska Czyta Dzieciom trwa święto OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM. Tegoroczne przypada w dniach 3-10.06 pod hasłem „Czytanie Zbliża”. Z tej okazji dzieci z przedszkola  wysłuchały opowiadania o sympatycznych zwierzątkach z leśnej polany. Parauszek, Usia i Łopatek urządzali bajkowe pikniki, lubiły słuchać opowieści z bajkowej księgi, a potem wcielać się w bohaterów. Tym razem przyjaciele  postanowili pobawić się w Indian.

Bibliotekarz to osoba pracująca w bibliotece, która opiekuje się książkami, wypożycza, doradza i robi wiele innych rzeczy. Z pracą bibliotekarza zapoznały się dzieci z przedszkola w Studzienicach. Dowiedziały się również, co się musi wydarzyć zanim książka trafi do biblioteki. Następnie dzieci wspólnie tworzyły opowieść za pomocą obrazków. 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.