Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W poniedziałek 28 maja Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zorganizowała dwa spotkania z popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży - Panią Renatą Piątkowską oraz lektorką Elżbietą Malwiną Kożurno. Pierwsze spotkanie odbyło się w Centrali, przy ulicy Piastowskiej uczestniczyli w niej uczniowie dwóch klas 6. Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie. Na drugie spotkanie, tym razem do Studzienic, zaprosiliśmy uczniów klas 5 i 6. tamtejszego Zespołu Szkolno-Przeszkolnego.

Czytaj więcej: Wszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

            22.05.2018 po raz pierwszy bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci z przedszkola, grupa Motylków. Zapoznały się zasadami panującymi w  bibliotece,  jak należy się zachowywać , co zrobić aby stać się czytelnikiem. Motylki wysłuchały  opowiadania, napisanego przez nasza lokalną pisarkę Panią Helenę Pasławską.  Pani Helena napisała pierwszą książeczkę dla dzieci pt. „ Magiczny świat Ewy i Elenki” Dzieciaki w skupieniu i zainteresowaniem słuchały przygód małej dziewczynki. Na zakończenie oglądały kolorowe książeczki.


 

29.03.2018 odbyło się spotkanie z dziećmi klas trzecich szkoły podstawowej. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze przedświątecznej. Rozmawialiśmy o ważnych tematach dotyczących Wielkanocy, istocie każdego dnia Wielkiego Tygodnia. Co powinno znaleźć się w koszyku i jakie mają znaczenie, symbol podstawowe pokarmy. Dzieci również pięknie czytały wiersze o Wielkanocy, rozwiązywały zagadki i kolorowały pisanki. Na zakończenie spotkania uczniowie wypożyczyli książki.


 

 W ramach Tygodnia Bibliotek dzieci ze studzienickiego przedszkola - grupy Mrówek i Pszczółek  odwiedziły  bibliotekę.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem, przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, Kamishibai jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania, Dla najmłodszym to jest świetna zabawa. Dzieci same również mogą tworzyć swoje historyjki. W czasie ferii dzieci mogły się spotkać w bibliotece aby wysłuchać opowiadania „Rower Walentynki” oraz stworzyć własną obrazkową historyjkę. Historia ta opowiadała o ich przeżyciach w czasie ferii. Zrobiły również walentynkowe serca aby obdarować swoich bliskich.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.