Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
W piątek, 7 listopada Filię Nr 1 odwiedzili uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. Tematem lekcji bibliotecznej były katalogi i ich rola w bibliotece. Dzieci dowiedziały się po co są katalogi i jakie informacje zawierają karty katalogowe.
Uczniowie wysłuchali również wiersza pt. "Książka",który przypomniał im dlaczego warto czytać książki.
W dniach od 7 do 31.10.2014 r. w Filii Nr 1 można oglądać wystawę pt. "Igłą malowane".

Czytelnicy filii oraz inne osoby odwiedzające bibliotekę mogą podziwiać obrazy wykonane z dużą precyzją i cierpliwością metodą haftu krzyżykowego.

We wtorek 30-go września Filię Nr 1 odwiedziła klasa VI Szkoły Podstawowej nr 2.
Tematem lekcji bibliotecznej były "Główne założenia osiedlowej biblioteki publicznej".
Uczniowie dowiedzieli się, że głównym celem działalności biblioteki publicznej jest gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych. Z biblioteki bezpłatnie mogą korzystać nie tylko mieszkańcy osiedla Powstańców Śląskich ale również mieszkańcy całego powiatu pszczyńskiego. Zapoznali się z księgozbiorem i dowiedzieli się na której półce mogą szukać książek na interesujący ich temat. Zapoznali się również z regulaminem biblioteki.
Uczniowie, którzy byli w naszej bibliotece po raz pierwszy, zapisali się i wypożyczyli książki.
Za nami już drugi rok działalności Kółka Czytelniczego. 13-go czerwca br. odbyło się ostatnie spotkanie przed wakacjami. Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach Kółka a organizatorzy za przygotowywanie i prowadzenie zajęć. 
W czasie tego spotkania dzieci czytały " Baśnie polskie" a następnie przedstawiały scenki do wybranej baśni. Przypominaliśmy sobie również wszystkie kolejne spotkania, które odbywały się w czasie roku szkolnego 2013/2014. Dzieci a także rodzice z dużym zainteresowaniem oglądali zdjęcia ze spotkań i przypominali sobie o czym czytaliśmy i co robiliśmy na kolejnych zajęciach. Nasze Kółko odwiedzili: burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, pani dyrektor SP nr 2 w Pszczynie Beata Hellwig oraz panie nauczycielki z SP nr 2. Był u nas też św. Mikołaj i teatrzyk Kamishibai.
 
 
 
Pisali o naszym Kółku w "Angorze". W czerwcu byliśmy na wycieczce w Skansenie.
Kółko Czytelnicze zawiesza swoją działalność na okres letnich wakacji ale od września dzieci chcą kontynuować spotkania i już teraz zapraszają wszystkich chętnych na zajęcia.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.