Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
"Baśniowy Świat Andersena" to tytuł wystawy poświęconej życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena, którą można było oglądać w Filii Nr 1 w dniach od 19.06. do 3.07.2015 r.
Wystawa została przygotowana z okazji 210 rocznicy urodzin i 140 rocznicy śmierci wielkiego duńskiego baśniopisarza.
Twórczość tego znanego wszystkim pisarza była również tematem jednego z czerwcowych spotkań Kółka Czytelniczego. Dzieci poznały ciekawe anegdoty z życia autora oraz przeczytały i omawiały baśnie "Latający kufer" i "Krzesiwo".
19-go czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Kółka Czytelniczego, które działa przy Filii Nr 1 od 2012 r.
Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach Kółka a organizatorzy za przygotowywanie i prowadzenie zajęć.
Na tym ostatnim przed wakacjami spotkaniu rozmawialiśmy również o "bezpiecznych wakacjach". Przypomnieliśmy dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w górach, nad wodą, w lesie, na wsi, na drodze oraz w domu. Dla lepszego utrwalenia tych zasad dzieci otrzymały kolorowanki pt. "Bezpieczne wakacje".
Przypominaliśmy sobie również wszystkie spotkania, które odbyły się w ostatnim roku szkolnym oraz w latach poprzednich, od momentu założenia Kółka. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali zdjęcia ze spotkań i przypominali sobie o czym czytaliśmy i co robiliśmy w czasie kolejnych zajęć.
Nasze kółko odwiedzili: burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, pani dyrektor SP nr 2 w Pszczynie Beata Hellwig oraz panie nauczycielki z SP nr 2. Był u nas św. Mikołaj i teatrzyk Kamishibai. Pisali o naszym Kółku w "Angorze". Byliśmy też na wycieczkach w Skansenie i w parku.
W czasie tych trzech lat odbyło się 66 spotkań Kółka Czytelniczego, w których łącznie wzięło udział 505 osób.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za udział w zajęciach naszego Kółka a przede wszystkim Jasiowi i Wiktorii za zorganizowanie Kółka i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz udział w akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".
 
"Cała Polska Czyta w Bibliotekach" to hasło promujące XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku był obchodzony w dniach od 30-go maja do 6-go czerwca.
Z tej okazji Filię Nr 1 odwiedziła grupa 4-latków z Przedszkola Nr 8 w Pszczynie. Dzieci interesowały się pracą w bibliotece i księgozbiorem a szczególnie literaturą dla dzieci, pytały też do czego służą karty biblioteczne. Przedszkolaki wysłuchały również fragmentów książki pt. "59 bajek o zwierzętach" a następnie wypożyczyły tę książkę, żeby pani wychowawczyni mogła przeczytać im dalszy ciąg w przedszkolu.
Całe spotkanie upłynęło w atmosferze śmiechu i radości.
W bieżącym roku minęła 10 rocznica śmierci oraz 95 rocznica urodzin wielkiego Polaka - Jana Pawła II. W związku z tym Sejm RP ogłosił rok 2015 Rokiem Jana Pawła II.
Z tej okazji 16-go czerwca odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie, które przygotowała i przeprowadziła pani Jolanta Kalafarska - instruktor MPBP w Pszczynie.
Temat lekcji brzmiał: "Jan Paweł II nie tylko wielki człowiek, wielki papież ale i wielki poeta, pisarz".
Uczniowie wysłuchali ciekawych historii związanych z życiem Karola Wojtyły oraz poznali mało im znaną twórczość wielkiego poety. Wysłuchali między innymi wiersza pt. "Dzieci", skierowanego głównie do młodego pokolenia oraz fragmentów "Tryptyku rzymskiego". O wielkiej miłości Karola Wojtyły do literatury i książek dowiedzieli się z opowiadania pt. "Pożeracz książek", które jest fragmentem książki J. Krzyżanek pt. "Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem".
1-go czerwca obchodziliśmy setną rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego.
Z tej okazji w Filii Nr 1 w dniach od 22.05. do 5.06.2015 r. można było oglądać wystawę poświęconą temu wielkiemu pisarzowi i poecie.
"Ten od biedronek, ziółek , ptaszków" tak często określano poetę ale był także tym, który pisał o mniej sprawnych, słabszych dzieciach, niósł nadzieję starym, schorowanym ludziom.
Spotkania Kółka Czytelniczego, które odbyły się 15 i 22-go maja były również poświęcone twórczości ks. Twardowskiego. Dzieci w czasie tych spotkań zapoznały się z życiorysem poety a także czytały i omawiały jego wiersze i utwory skierowane do najmłodszych czytelników. Przeczytały min. fragmenty książek: "Kubek z jednym uchem", "Od ucha do ucha czyli o uśmiechu i radości", "Na ostatni guzik" a także "Zeszyt w kratkę" i "Ksiądz Twardowski dzieciom".

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.