Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
25 kwietnia klasa III d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie odwiedziła Filię nr 1. Tematem spotkania była "Historia katalogów kartkowych oraz zaprezentowanie i nauka obsługi nowych katalogów elektronicznych".
W kwietniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji Filia Nr 1 zorganizowała spotkanie z grupą średniaków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie pod hasłem "Książki uczą i bawią". Dzieci wysłuchały opowiadania o małym piesku Buniu a następnie opowiadały czego nauczyły się z tej książki. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem i ze zrozumieniem o czym świadczyły poprawne odpowiedzi na pytania związane z treścią książki. Bezbłędnie rozwiązały również zagadki związane z innymi bajkami o zwierzętach.
Na zakończenie 5-latki umówiły się na kolejne spotkanie w bibliotece.
 
14 listopada minęła 110 rocznica urodzin znanej wszystkim dzieciom, szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. W roku 2017 minęła również 15 rocznica śmierci autorki.
Z tej okazji Filia Nr 1 wspólnie z biblioteką Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie zorganizowały konkurs czytelniczy "Z Pippi na pokładzie". Konkurs odbył się 13 grudnia w SP nr 2 i wzięli w nim udział uczniowie klas II - IV. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu z 42 pytaniami, które dotyczyły życiorysu Astrid Lindgren oraz treści jednej z jej książek dla dzieci pt. "Pippi wchodzi na pokład".
 
 
"Jeżycjada" to cykl powieści  dla młodzieży o losach rodziny Borejków, które może śledzić już kolejne pokolenie polaków. W swoich powieściach Małgorzata Musierowicz nawiązuje do rzeczywistych miejsc i zdarzeń. Książki z tej serii może czytać każdy, zawsze i wszędzie.
W dniach 1.03.- 30.04.2018 r. odbywa się II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady.
W akcji tej bierze udział Szkoła Podstawowa nr 2 oraz współpracująca z nią Filia nr 1 MPBP w Pszczynie. Uczniowie słuchają fragmętów poszczególnych tomów tej serii. Schody prowadzące do biblioteki szkolnej to jakby kolejne tomy cyklu. W bibliotece można oglądać wystawę książek  oraz plakaty, drzewo genealogiczne rodziny Borejków i postacie głównych bohaterów wykonane przez dzieci.
Mamy nadzieję, że fragmenty czytanych książek i cała akcja zachęci dzieci do sięgnięcia po książki Małgorzaty Musierowicz.
 

Dnia 6 grudnia odbyła się lekcja z klasą III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie.Tematem lekcji było hasło "Książka, to dobry prezent na Święta". Dzieci poznały powody i przykłady dlaczego tak jest. Dzieci wypowiadały się na temat swoich prezentów, którymi też były książki. Pokazano dzieciom, jak w łatwy sposób można zrobić własnoręczną książkę. Zostały rozdane wzorniki "Książeczek Rodzinnych", które dzieci same ozdabiały i kolorowały-- to radość była patrzeć, jak z czarno-białych obrazków powstawała historia rodziny. W międzyczasie czytane były świąteczne opowiadania. Pokazano dzieciom, jak łatwo zapakować książkę, a dzieci ochoczo powtarzały te czynności. Dzieci dostały zakładki do książek oraz skromny poczęstunek. Był to wspaniały czas pełen radości.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.