We wtorek 30-go września Filię Nr 1 odwiedziła klasa VI Szkoły Podstawowej nr 2.
Tematem lekcji bibliotecznej były "Główne założenia osiedlowej biblioteki publicznej".
Uczniowie dowiedzieli się, że głównym celem działalności biblioteki publicznej jest gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych. Z biblioteki bezpłatnie mogą korzystać nie tylko mieszkańcy osiedla Powstańców Śląskich ale również mieszkańcy całego powiatu pszczyńskiego. Zapoznali się z księgozbiorem i dowiedzieli się na której półce mogą szukać książek na interesujący ich temat. Zapoznali się również z regulaminem biblioteki.
Uczniowie, którzy byli w naszej bibliotece po raz pierwszy, zapisali się i wypożyczyli książki.