Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Kolejna, trzecia impreza Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Partnerstwo dla Książki" - "Książka leczy" już za nami. We wtorek, 14 listopada 2017 z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie spotkał się Marek Szołtysek, pisarz, dziennikarz, badacz historii Śląska.

Czytaj więcej: Spotkanie z Markiem Szołtyskiem

Dnia 26 października odbyła się druga z imprez dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Partnerstwo dla książki". Program realizowany w MPBP w Pszczynie nosi nazwę "Książka leczy". Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie "Razem". W szkole specjalnej, w jej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Melanią Kapelusz.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz

Miło na m poinformować, że Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 5200,00 zł na realizację zadania "Książka leczy" w ramach programu Partnerstwo dla książki 2017.

Zadanie „Książka leczy” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym, opartej na literaturze o wysokich walorach edukacyjnych, informacyjnych, estetycznych - dostosowanej do możliwości percepcyjnych odbiorców. Partnerem przy realizacji zadania będzie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie „Razem”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie rozpoczęła realizację imprez dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Partnerstwo dla książki". Program realizowany w MPBP w Pszczynie nosi nazwę "Książka leczy". Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie "Razem".

Czytaj więcej: Zajęcia z tekstem literackim

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie otrzymała dofinansowanie w wysokości 45.000.00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Rozwój infrastruktury kultury, priorytet Infrastruktura Kultury na realizację zadania: „Zorganizowanie pracowni multimedialnej w Bibliotece Centralnej MPBP w Pszczynie”.

W ramach projektu zakupiono:

  • pięć zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem, notebook
  • biurka pod komputery, krzesła, stoły
  • monitor multimedialny ze statywem mobilnym, aparat fotograficzny ze statywem
  • zestaw nagłośnieniowy

 Przewidywany koszt całego zadania: 60.160.00 zł

Kwota dofinansowania ze środków MKiDN: 45.000.00 zł

Środki na wkład własny zadania przekazała w formie dotacji celowej Gmina Pszczyna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.