Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

6.05 2011r. gościem Biblioteki Publicznej w Łące była Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Łące. Dzieci starannie przygotowały się do spotkania, zostały zaznajomione z twórczością autorki i wykonały piękne ilustracje do książek. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania pisarki oraz same zadawały pytania dotyczące bohaterów książek. Z zainteresowaniem słuchały fragmentów opowiadań czytanych przez menedżer pani Renaty - Elżbietę Kożurno. Kończąc spotkanie autorka chętnie rozdawała autografy oraz wpisywała dedykacje do książek i pamiętników. Dzieci  podziękowały za spotkanie gromkimi oklaskami i własnoręcznie wykonanym bukietem kwiatów.

Renata Piątkowska absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku-Białej. Jej pasją jest jazda konna. Dotychczas wydała 18 książek dla dzieci, w  tej chwili pracuje nad książką dla młodzieży poruszającą trudne tematy dorastania. Napisała min.: "Na wszystko jest sposób", "Opowiadania z piaskownicy" i  "Nie ma nudnych dni. Z bogatego dorobku autorki można również wymienić: "Opowiadania dla przedszkolaków". Książki Renaty Piątkowskiej w zabawny sposób tłumaczą przysłowia, przybliżają i wyjaśniają skąd się wzięły znane nam zwyczaje, uczą tolerancji i są wspaniałą lekturą dla starszych i młodszych. W 2007 roku autorka otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Organizatorem spotkania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie.

Wypożyczenia na telefon, to usługa jaką oferuje Filia M-PBP w Łące osobom starszym i niepełnosprawnym. Zamówienia książek przyjmowane są pod numerem telefonu:

32 210 02 16, a książki dostarczane będą w każdy 3 czwartek miesiąca w godzinach od 1300 do 1400.

Dnia 15.04.2011 roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej zorganizowało obchody 170 rocznicy urodzin łąckiego poety, Jana Kupca.

Jan Kupiec urodził się w 1841r. w Bielsku ale całe swoje życie spędził w Łące. Tu chodził do szkoły, założył rodzinę, uprawiał ziemię i pełnił rolę śpiewaka kościelnego, był samoukiem, folklorystą, pisarzem i poetą. Prowadził aktywną działalność polityczno-narodową, dzięki niemu powstała w Łące biblioteka, w której pełnił funkcję bibliotekarza.

Punktem centralnym spotkania, które odbyło się w Sali Wielofunkcyjnej w Łące była promocja reprintu jedynego drukowanego poematu Jana Kupca pt. ”Sejmik w Jassach”. Książkę przedstawił prof. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego.

Jednym z zaproszonych gości był prawnuk Jana Kupca, Józef Boba.

W czasie spotkania Biblioteka Publiczna Filia w Łące przygotowała wystawę książek, rękopisów oraz korespondencji Jana Kupca wypożyczonych ze zbiorów Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie.

18 kwietnia 2011r. Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną zorganizowały konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Dzieci recytowały wiersze Agnieszki Frączek, autorki ponad 100 książek dla dzieci. Każda książka Agnieszki Frączek to wspaniała zabawa dla starszych i młodszych, wiersze zaskakują pomysłami i stylem, autorka doskonale bawi się językiem polskim. Dzieci chętnie uczyły się śmiesznych wierszyków, które wcale nie były łatwe do recytowania.

Laureatami konkursu zostali:

KLASA I-III

I. Patryk Bartecki

II. Aleksandra Szuścik

III. Dominika Gibas

KLASA IV-VI

I.Martyna Pająk

II. Paweł Przybyła

III.Miłosz Dudek

 

Wyróżnienie za dobór wierszy otrzymały:

Kamila Kuś

Kinga Kulawik

DNIA 7.10.2010 r. WIZYTA PANA FELIKSA KONIECZNEGO ZAPOCZĄTKOWAŁA CYKL SPOTKAŃ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŁĄCE, KTÓRE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ POD HASŁEM "ŻYJ Z PASJĄ"

RZEŹBIENIE W NATURALNYCH KAWAŁKACH DREWNA ZNALEZIONYCH W LASACH TO WŁAŚNIE PASJA PANA FELIKSA, KTORĄ CHĘTNIE SIĘ DZIELI. JEST UCZESTNIKIEM WIELU WYSTAW I SPOTKAŃ. SWĄ DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNĄ ROZWINĄŁ O PŁASKORZEŹBĘ A NAWET O RZEŹBĘ W KAMIENIU. SPOTKANIE Z RZEŹBIARZEM ODBIŁO SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM WSRÓD UCZNIÓW ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ŁĄCE. ARTYSTA CHĘTNIE OPOWIADAŁ O SWOICH POMYSŁACH A TAKŻE ODPOWIADAŁ NA LICZNE PYTANIA DZIECI.

PRACE FELIKSA KONIECZNEGO SĄ WYSTAWIONE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŁĄCE I MOŻNA JE OGLĄDAĆ DO DNIA 22.10.2010r. ZAPRASZAM.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.