Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach kampanii TYDZIEŃ Z INTERNETEM zrealizowano 2 projekty:

  • TYDZIEŃ Z INTERNETEM dla uczniów klas VI jako kontynuacja ubiegłorocznej akcji (INTERNET TWÓJ PRZYJACIEL, CZY WRÓG- zagrożenia w Sieci);
  • ROZMOWA? – BEZCENNA, zapoznanie seniorów z komunikatorami internetowymi

 

W dniach 18 i 19.03.2013r. przeprowadzono pogadanki z uczniami klas VI na temat bezpieczeństwa w Sieci. Dzieci wiedzą już że są narażone na różne niebezpieczeństwa w Sieci lecz nie są do końca świadome, że same mogą popełniać czyny zabronione. Zwrócono szczególna uwagę na podszywanie się pod inne osoby na portalach społecznościowych, umieszczanie złośliwych i niestosownych komentarzy, zamieszczanie zdjęć, filmików, piractwo, stalking. Podczas spotkania wykorzystano prezentację multimedialną, scenkę sytuacyjną do której dzieci dopisywały zakończenie.

22.04.2013r. w Bibliotece odbyło się spotkanie mające na celu zapoznanie seniorów z komunikatorami internetowymi. Do współpracy włączyła się młodzież aby tłumaczyć jak posługiwać się SKYPE’m, GG, jak założyć konto e-mail.

W odpowiedzi na zamieszczone w Bibliotece Publicznej zaproszenie zachęcające do współpracy z Biblioteką zostały zorganizowane dwie wystawy zdjęć:

Sylwia Szczotka – „Łąka w obiektywie”

Bożena Janiszewski – „Wspomnienia z podróży”

5 grudnia w Bibliotece Publicznej w Łące miało miejsce drugie już spotkanie autorskie z Barbarą Grelowską – nauczycielką ze Szkoły Podstawowej w Łące, laureatką wielu konkursów literackich. Autorka zaprezentowała trzy opowiadania, kilkanaście wierszy oraz scenariusze przedstawień historycznych.

13 grudnia 2012 roku ponowne już zaproszenie do prowadzenia lekcji bibliotecznej przyjęła pani Teresa Goraus - nauczycielka, członkini zespołu śpiewaczego „Dolanie” i Związku Górnośląskiego.

Podczas lekcji wykorzystano książki M. Szołtyska i S. Bronicza. Uczniowie klasy V poznali różnorodność stroju śląskiego oraz zaznajomili się z nazwami poszczególnych części ubioru męskiego i kobiecego. Nauka przeplatana była śpiewaniem śląskich piosenek.

23.11. i 25.11.2012 r. najmłodsi czytelnicy Biblioteki Szkolnej i Biblioteki Publicznej w Łące świętowali urodziny Pluszowego Misia.

W Bibliotece dzieci zobaczyły prezentację, dzięki której poznały historię powstania Pluszowego Misia oraz historię Kubusia Puchatka i innych bajkowych misiów: Uszatka, Yogi, Paddingtona…

Spotkanie zakończyło się testem na znajomość misiów, a nagrodą była bajka.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.