Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Jak powstaje papier? Właśnie tego dowiedzieli się pierwszoklasiści na zajęciach czytelniczych. Razem robiliśmy masę papierową, która posłużyła mam do tworzenia kartek. Na specjalnie przygotowanych ramkach uczniowie formowali arkusze i odsączali nadmiar wody. Kolejnym etapem było suszenie. Mamy nadzieję, że powstałe kartki posłużą jako baza do kolejnej ciekawej zabawy.

 

Już od kilku lat Biblioteka Publiczna włącza się do akcji DBI mającej na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI jest Fundacja Orange.

Tegoroczne obchody DBI zostały zadedykowane najmłodszym. Na wstępie dzieci zapoznały się z komputerem. Sprawdziliśmy do czego służy monitor, klawiatura i myszka.

„Tworzymy sieć komputerów” to zabawa ruchowa podczas której dzieci tworzyły sieć i mówiły do czego służy internet (gry, słuchanie muzyki, oglądanie bajek, zakupy, praca, nauka...)

Później przyszedł czas na naukę piosenki pt.” Fajnie w internecie”, która była wstępem do pogadanki o bezpieczeństwie w sieci .

Ostatnim tematem zajęć była rozmowa z dziećmi o komunikacji za pośrednictwem internetu .

Dziękuję wszystkim młodym czytelnikom, którzy w roku szkolnym regularnie odwiedzali bibliotekę, aby rozwijać w sobie pasję i miłość do słowa.

Laureatkom gratuluję.

14.06.2016r. Marta Wycisk, Wiktoria Morcinek, Faustyna Kalarus i Kamila Pokorny – uczennice klasy VI czytały bajki w przedszkolu.

Rok 2016 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Inicjatywa ta została podjęta dla upamiętnienia 100 rocznicy śmierci wybitnego pisarza. W naszej bibliotece z tej okazji została zorganizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz ekspozycja jego dzieł.

12 maja bibliotekę publiczna i szkolną odwiedziły 2 grupy przedszkolne. Wśród najmłodszych czytelników byli tacy, którzy dopiero poznawali bibliotekę i tacy, którzy regularnie przychodzą z rodzicami wypożyczać książki. Dzieci mogły swobodnie przeglądać książki, rozwiązywały zagadki i bardzo uważnie słuchały bajek czytanych przez bibliotekarki. Na pamiątkę spotkania każdy przedszkolak dostał zakładkę do książki.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.