Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Tym razem przedszkolaki poznały przygody sympatycznego żółwia Franklina, który przekonał się ilu ma wspaniałych prawdziwych przyjaciół. Ważne również było to, że nie tylko w walentynki możemy okazywać, że kogoś lubimy i że jest dla nas ważny bo jest naszym przyjacielem. Bo przecież dzień przyjaciela możemy obchodzić każdego dnia.

 

Dzisiaj 14 luty – Walentynki, dlatego też na zajęciach robiliśmy kartki walentynkowe.

Jaka może być najlepsza zabawa na świecie, w którą można się bawić z tata? Oczywiście zabawa w chowanego i to pod warunkiem, że to tata szuka. Rozalka – bohaterka opowiadania, które poznały nasze przedszkolaki właśnie tak najbardziej lubiła się bawić ze swoim tatą. Tym razem jednak tata zasnął i Rozalka musiała wymyślić inną zabawę. Skończyło się na ozdabianiu taty tatuażami z płatków śniadaniowych, pomalowaniu mu paznokci w stopach na radosny rzodkiewkowy kolor oraz fantazyjnie przycięcie grzywki, tak żeby było widać tatuaż galopującego konika na czole taty. Przedszkolaki co rusz wybuchały śmiechem, bo jak tu się nie śmiać kiedy Rozalka ma takie pomysły. Maluchy opowiadały o swoich ulubionych zabawach i o tym jakie byłyby konsekwencje gdyby zachowali się tak jak Rozalka.

7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu i właśnie w tym dniu uczniowie klasy IVb wzięli udział w zajęciach poświęconych tej tematyce. Poznali najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu jak również zagrożenia, które czyhają na nas podczas serfowania po sieci. Obejrzeli również kilka pouczających filmików, które pokazały jak uniknąć niektórych zagrożeń. Na koniec zajęć zostały wykonane plakaty, które utrwaliły zdobytą wiedzę.

 

Cotygodniowe spotkanie z przedszkolakami dzisiaj upłynęło w bardzo radosnej atmosferze. A to dzięki teatrzykowi Kamishibai, za pomocą którego dzieci poznały bajkę „Rower Walentynki”. Licząc do dziewięciu, dotarliśmy wraz z bohaterką opowieści do jej zaskakującego finału. Bajka – wyliczanka z pięknymi, barwnymi ilustracjami bardzo podobała się dzieciom. Na koniec zajęć przedszkolaki były ciekawe czy mam jeszcze inne bajki do teatrzyku. Myślę, że niedługo poznają innych bohaterów Leosia i Marudka czy Kotkę Milusie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.