Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach promocji czytania i zachęcenia dzieci do sięgania po książki odbyły się trzy spotkania. Jedno w przedszkolu podczas, którego uczennica z klasy piątej czytała dzieciom książkę z serii Dzieci Czytają o tytule „Ogród Bajek”. Dzieci chętnie słuchały swojej koleżanki.

Kolejne spotkanie odbyło się w klasach pierwszych. Na początek została przeprowadzona pogadanka po co ktoś wymyślił Tydzień Czytania Dzieciom, padały różne zaskakujące odpowiedzi. Najlepsze z nich to: „ Aby przez ten tydzień zmądrzeć”,” Żeby nie grać na komputerze”, „Chcemy się dowiedzieć ciekawych rzeczy”. Najtrafniejsza oczywiście była odpowiedź „Aby zachęcić dzieci do czytania”. Dzieci wysłuchały opowiadania o Smerfach, następnie miały za zadania odpowiedzieć na pytania zawartych w quizie o niebieskich ludzikach.

W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymali komiksy o przygodach Smerfów.

 

31.05.2019 grupa z przedszkola odwiedziła bibliotekę. Dzieci dowiedziały się jak się zachowywać w bibliotece. Podczas zajęć wysłuchały opowiadania o niebieskich przyjaciołach.

Pokolorowały smerfne obrazki, w nagrodę otrzymały komiks o przygodach Smerfów.

Na zakończenie  zapoznały się z dziecięcym księgozbiorem.

 

 

 

 

11.03.2019 wczesnym rankiem przed śniadankiem przyszły dzieci na spotkanie bajek. Uśmiechów było co nie miara, bo przedszkolaki to wspaniałe bajkolaki. Nie dały się niczym zaskoczyć i każdą bajkową zagadkę w mig odgadły. Cieszymy się bardzo z Panią Agnieszką, że spotkałyśmy się z wspaniałymi znawcami Bajkowego Świata. Dziękujemy i starszym uczniom, którzy pomagali zwiedzać tę wspaniałą krainę baśni.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek, który przypadał 3 marca, uczniowie klas piątych zostali zaproszeni na lekcję biblioteczną. Na początku dzieci zapoznały się z regulaminem korzystania z biblioteki. Kolejnym punktem było zobaczenie prezentacji multimedialnej „Najsławniejsi Polscy Pisarze Polscy dla dzieci”. Następnie piątoklasiści dostali do wykonania zadania: krzyżówkę, zagadki. Najtrudniejsze zagadnienie dotyczyło dopasowania tytułu książki do autora. Jednak uczniowie wykazali się sprytem i pomagali sobie korzystając z książek znajdujących się w bibliotece.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.