Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Zapraszam serdecznie do odwiedzin biblioteki w czasie obchodów Tygodnia Bibliotek.

W dniach 8-15 maja na wszystkich gości czekają wystawa kronik, quiz na spostrzegawczość, prezentacja bogatych edytorsko publikacji dla dzieci i nie tylko oraz mini warsztaty plastyczne.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek w piaskowej bibliotece

W kwietniu pani z biblioteki odwiedziła dzieci w Przedszkolu nr 17 w Piasku z kilkoma historyjkami w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Przedszkolaki również  często zaglądały do książnicy. Spotkaliśmy się z Kicią Kocią aby poznać ofertę biblioteki oraz obejrzeć książki o nietypowej formie wydawniczej- rozkładane, gumowe, trójwymiarowe itp.  Ponadto, razem rozwijaliśmy swoje talenty i wyobraźnię w czasie warsztatów plastycznych. Wspólnie wykonywaliśmy m. in. zajączki z rolek po papierze toaletowym oraz wielkanocne symbole z kolorowych koralików Pyssla. Poznaliśmy również świąteczne zwyczaje w Polsce i na Górnym Śląsku.

Dorośli zakończyli kurs podstaw obsługi komputera „Oswój myszkę”.

Dziesięcioro mieszkańców Piasku przez dwa miesiące rozwijało swoje umiejętności cyfrowe.  Patronat nad zajęciami objęła pani, sołtys, która przy okazji odwiedzin uczestników zapewniała słodki poczęstunek i dobre słowo na kolejne spotkania. Na zakończenie każdy z kursantów otrzymał pamiątkowy dyplom.

Uczestnikom spotkań oraz pani sołtys dziękuję za zaangażowanie i wsparcie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.