Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia w Piasku Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie włączyła się do konkursu na Ozdobę Wielkanocną organizowanego przez M-PBP w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury i Redakcję "Głosu Pszczyńskiego".
Spośród pięciu oddanych prac drugie miejsce zdobyła nagroda oddana przez Dawida Jabcoń.
Gratuluję Dawidku nagrody i pomysłu.

29 listopada 2011 roku rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pt. „Cuda natury”, zorganizowany przez Filię Piasek Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie.

Na konkurs wpłynęły 22 prace 6 autorów:

Komisja konkursowa w składzie:

Małgorzata Tkaczyk, Urszula Rainko, Jolanta Kalafraska

Ustaliła następujący werdykt:

Miejsce I – „Malowane mrozem”, autor Helena Pytel

Miejsce II – „Róża”, autor Justyna Czembor

Miejsce III – „Cień drzewa”, autor Tomasz Gruca

Wyróżnienie : Agnieszka Pryszcz za prace – „Drzewa”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych, udanych „łowów” z aparatem fotograficznym.

Wystawę pokonkursową można oglądać w FILII PIASEK (Katowicka 63, tzw. „Kaniówka”)

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia w Piasku podjęła kontynuację cyklu wystawy rękodzieła twórczości regionalnej pt.: "Ukryte talenty".

Odwiedzając bibliotekę do końca grudnia br. można podziwiać misternie wykonane prace z różnych gatunków makaronów autorstwa Pani Beaty Lazarek. Warto zobaczyć pomysły, precyzję i kunszt rękodzieła p. Beaty.
Chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy.

 

Filia w Piasku bierze udział w komputerowym kursie języka angielskiego FunEnglishi zaprasza chętne dzieci w wieku od 6 - 12 lat do udziału na bezpłatny kurs języka angielskiego.

FunEnglish jest świetną metodą nauki obcego języka, który w przystępny i łatwy sposób beztresowo uczy i bawi.Dziecko przyswaja sobie wiadomości poprzez filmiki, gry edukacyjne, foto lekcje oraz piosenki łatwo ''wpadające w ucho''.Trzeba tylko aby dziecko dwa lub trzy razy w tygodniu w Bibliotece przez niecałą godzinę poprzez naukę bawiło się z komputerem, a po kilku miesiącach efekty nauki na pewno dają o sobie znać.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Bibliotece pod numerem telefonu 32/ 448 44 11

Partnerem Biblioteki w realizacji programu *''FunEnglish w Bibliotece''*jest FunEnglish.pl.sp.zo.o

W Bibliotece Publicznej w Piasku dnia 9 czerwca 2011r. odbyło się spotkanie autorskie z początkującą pisarką Heleną Pasławską, wieloletnią mieszkanka powiatu pszczyńskiego, mianowicie Studzienic oraz byłą mieszkanką Piasku.

Jej pasją są podróże ale przede wszystkim pisanie literatury kobiecej zawsze kończącej się optymistycznie.

Pani Helena złapała wiatr w żagle i realizuje swoje marzenia w pisaniu powieści, które jak sama mówi „ idą jej tym łatwiej bo nie brakuje jej pomysłów”.

Na spotkaniu czytelników z Panią Heleną bibliotekarka przeprowadziła mini – wywiad na temat jej twórczości literackiej, a obecni goście dostali do wglądu wydane książki, które można było zakupić.

Do tej pory zostały wydane dwie powieści : „Opowiadania” i „Zerkając na Wschód”. Trzecia powieść pt: „Świat Elizy” jest w trakcie pisania. Jej akcja będzie się toczyć na Śląsku.

Spotkanie z Panią Pasławską zakończyło się ciepłą i miłą atmosferą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.