Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Bardzo miło mi poinformować, iż patronat nad kursem komputerowym dla dorosłych objęła pani sołtys - Barbara Psik. Dzięki patronatowi uczestnicy mają zapewnione napoje i słodki poczęstunek. W imieniu swoim i kursantów - DZIĘKUJĘ 

 

 

W pierwszy dzień kwietnia grupa Pszczółek po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę. Spotkaliśmy się, aby poznać zakamarki książnicy, ofertę dla dużych i małych Użytkowników a przede wszystkim, by zaprzyjaźnić się z bohaterami książek dla dzieci. 

O tym, co dzieje się w bibliotekach, nasi goście mogli dowiedzieć się z głośno czytanej historii "Kicia Kocia w bibliotece" Anety Głowińskiej. Dzięki wycieczce "pociągiem", Filia w Piasku nie ma już żadnych tajemnic dla przedszkolaków.

Ostatnią stacją w czasie spotkania był dział z literaturą dla dzieci i młodzieży, gdzie każdy mógł przeglądać książki o nietypowych formatach, bogatej szacie graficznej i niezwykłej budowie, m. in książki na sznurku, książki rozkładanki, gumowe, 3D itp.

W spotkaniu udział wzięły 24 osoby. 

Dziękuję za odwiedziny i jak najczęściej zapraszam w biblioteczne progi!


W linku galeria zdjęć z poniedziałkowego spotkania. 

Mimo, iż za oknem pogoda w kratkę, w naszej bibliotece gorąco.
W poniedziałki i czwartki przedszkolaki ZSP oraz uczniowie DOREW słuchali głośno czytanych historii: przygód Florki – bohaterki książek Roksany-Jędrzejewskiej Wróbel oraz
poznawali tajemnice lasu wiosną na podstawie „Roku w lesie” Petry Bartíkovej i Anety Žabkovej. Wybrane grupy ponadto poznały książki o nietypowej szacie edytorskiej – książki na sznurku, gumowe, z dziurami, 3D itp. 
 
Co czwartek, dorośli mieszkańcy podnosili swoje umiejętności w czasie kursu komputerowego. Być może pot nie spływał z czoła kursantów, ale oswojenie myszy i klawiatury stanowiło nie lada wyzwanie. Z przyjemnością stwierdzam, że po pięciu spotkaniach nikt nie zrezygnował i wszystkim udaje się okiełznać niesforny sprzęt komputerowy.
 
Księgozbiór biblioteki powiększył się o kilkadziesiąt tytułów pozycji dla dzieci i młodzieży oraz literatury dla nieco starszych Użytkowników. Dziękuję za wszystkie podarowane dokumenty.
Filmik z częścią nowości - w linku
 
Zapraszam do śledzenia strony biblioteki www.biblioteka.pszczyna.pl – zakładka Filia Piasek lub fanpage’u na Facebooku- Biblioteka Piasek, aby być na bieżąco w wydarzeniach.
Z bibliotekarskim pozdrowieniem

Drodzy Użytkownicy, 
W związku ze spotkaniem autorskim dla młodzieży z ZSP w Piasku w dniu 2.04 (wtorek), biblioteka publiczna w Piasku będzie nieczynna w godzinach 10.30-12.30. 
Zapraszam w pozostałym czasie.
http://krzysztofpiersa.pl/index.html


P.S.
Proszę o zabranie ze sobą na spotkanie zgód na udostępnienie wizerunku, tych osób, które nie dostarczyły dokumentu w terminie

 

Drodzy Użytkownicy, podjęłam się wyzwania i dopowiadam na Państwa najczęstsze pytania. Zapraszam do lektury kolejnych artykułów ;)

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.