Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Od początku maja w bibliotece panowała gorąca atmosfera. Od 8 do 15 maja świętowaliśmy Tydzień Bibliotek. Wszyscy goście odwiedzający w tych dniach książnice mogli obejrzeć książki o nietypowej grafice, niezwykłych formatach i z magicznymi stronami. Do przejrzenia zachęcały również Kroniki biblioteki oraz Złota księga, w której można było zapisać swoje życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Kolejno, można było sprawdzić swoja orientację po pomieszczeniach i zbiorach biblioteki, biorąc udział w  quizie detektywistycznym. Na pamiątkę odwiedzin, chętni wykonywali zakładki techniką scrapbookingu – zdobienia za pomocą ozdobnych dziurkaczy, nożyczek i kolorowych tektur. Z powodu popularności wystawy, przedłużono ją do 17 maja (piątek). W tym czasie bibliotekę odwiedziło aż 300 gości. Były to wizyty indywidualne jak i zorganizowane, m. in. dwie grupy uczniów DOREW.  Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam do wspólnego świętowania za rok! 

Filia w Piasku współpracuje z sąsiadującym Przedszkolem oraz Dziennym Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczym. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom spotykamy się na głośnej lekturze wybranych książek. W tym miesiącu były to „W lesie” – książka z ruchomymi obrazkami A. Boisrobert i  L. Rigaud oraz  "Narodziny" A. Gallo i P. Bastrada, "Zwierzęta i ich mamy na świecie" oraz "Małe zwierzęta".

    Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Dziecka w Filii w Piasku zorganizowana zostanie wystawa prac przedszkolaków i podopiecznych DOREW „Mamy i ich dzieci”. Zapraszam od 3 do  28 czerwca do obejrzenia kolorowanek zdobionych tradycyjnie jak i z wykorzystaniem niezwykłych przyborów. Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia biblioteki.

   Przy tej okazji zachęcam wszystkich rodziców do polubienia bibliotecznego Fanpage’u – Biblioteka Piasek, gdzie na bieżąco informuję o tym, jaką książkę czytamy. Polecam ponadto odwiedziny w bibliotece, gdzie można jeszcze raz, z dzieckiem, oddać się ciekawej lekturze.

W czwartek 23 maja w naszej bibliotece odbyły się warsztaty artystyczne "Kwiaty w pudełku". Dwanaścioro dzieci przygotowało dla swoich mam przepiękne prezenty. Zajęcia prowadziła Pani Klaudia Kapek-Cofała, która wprowadziła uczestników w tajniki techniki scrapbookingu. Było gwarno, wesoło i kolorowo.

Czytaj więcej: Prezenty dla Mam w wersji 3d

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.