Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

"Ojczysty w niebezpieczeństwie" to temat lekcji bibliotecznych, które odbyły się 21 listopada w filii nr 6. Lekcję przeprowadziła w ramach projektu "Na tropie ojczystego" pani Aleksandra Sobańska.

Uczniowie klasy VII i IV wcielili się w młodych detektywów i rozwiązywali zagadki . Czteroosobowe grupy otrzymały tajemnicze pudła z dziwnymi znakami. Zadaniem detektywów było rozkodowanie szyfru, zdobycie hasła i rozwiązanie zadań językowych.

Najlepsza drużyna otrzymała nagrody książkowe.

 

W dniu 15.XI. na zaproszenie żłobka "Troskliwe Misie" filie biblioteczne nr 3 i nr 6 odwiedziły dzieci. Przygotowano dla nich krótkie wierszyki, opowiadania, zgadywanki oraz książki kreatywno-edukacyjne, zachęcające dzieci oraz dorosłych do wspólnej zabawy i nauki "Zabawa w oczka", "Naciśnij mnie". Na koniec zajęć było wspólne śpiewanie piosenek.

 

W okresie wakacji letnich dla dzieci, które nie wyjechały na wakacje filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały warsztaty plastyczne. Dzieci malowały farbami, z rolek po papierze tworzyły zwierzątka, budowle. Z koralików pyssla powstały kolorowe podstawki. Dzieci projektowały modę gazetową na papierowych modelach. Powstały również piękne obrazy malowane farbami na szkle. W zajęciach wzięło udział 27 dzieci.

 

W dniu 16 października  gościem Filii nr 6 był pisarz, satyryk, dziennikarz Arkadiusz Niemirski, kontynuator serii przygód Pana Samochodzika Zbigniewa Nienackiego i autor powieści kryminalno-detektywistycznych. Pisarz sięga często do historii, zarówno tej bliższej, jak i dalszej. W spotkaniu  uczestniczyli uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pszczynie przy Zespole Szkół nr 1. Pisarz z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych, przekonywał, że warto mieć marzenia i je realizować.

Czytaj więcej: Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia Biblioteczna nr 3 i nr 6 zaprosiła do biblioteki grupę przedszkolaków. Tematem przewodnim spotkania było ulubione zwierzątko dzieci -kotek. Literatura dziecięca dostarcza sporo opowiadań i wierszy o kotach. Dzieciom czytano o kotce Kici, która wybrała się z przyjaciółmi na piknik,o poszukiwaniu mleka dla kotka. Dzieci zobaczyły również w teatrzyku Kamishibai opowieść o samolubnej kotce Milusi. Maluchy samodzielnie wykonały również kotki z papierowych rolek oraz gazet, które zabrały ze sobą.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.