Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 Filię nr 6 odwiedziła grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola Radocha w Pszczynie. Na początku dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami zapisu do biblioteki oraz jak należy obchodzić się z książkami. Bibliotekarka pokazała przedszkolakom różne rodzaje książek od tych najmniejszych po największe, od najcieńszych po najgrubsze, książki do kąpieli, książki z szablonami, z dźwiękami itp. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak „Książka z dziurą”, pełna śmiesznych rysunków i pomysłów na zabijanie nudy.

 Na zakończenie spotkania dzieci złożyły życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza.

Dni Książki i Praw Autorskich w Zespole Szkół nr 1 stały się okazją do świętowania w różnej formie przez cały tydzień.

Poniedziałek 23.04 – uczniowie klas trzecich PG nr 2 uczcili Święto Książki malowaniem cytatów i rysunków związanych z książką.

Wtorek 24.04 – gimnazjaliści uczestniczyli w lekcji „O fantasy z gimnazjalistami”, z cyklu „Różne oblicza literatury”

Czwartek 26.04 -  Uczniowie kl. IV SP nr 5  uczestniczyli w zajęciach Akademii Pana Kleksa. Poznali mieszkańców Akademii, wzięli udział w lekcji geografii w wydaniu Pana Kleksa i zajęciach kleksografii.  Każde zadanie było punktowane, a w nagrodę uczniowie otrzymywali piegi. Największą trudność sprawiła lekcja przędzenia liter. 

Piątek 27.04 – projekcja cz. 2 filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały w dniu 24.04 dla chętnych dzieci popołudnie z grami planszowymi .Bibliotekarki wspólnie z dziećmi grały w chińczyka,5 sekund oraz rummikub. W zajęciach wzięło udział 5 dzieci.

 

W dniu 27.04.18 do Filii nr 6 przy Zespole Szkół nr 1 zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 21. W kwietniu przypada 213 rocznica urodzin znanego bajkopisarza duńskiego Jana Christiana Andersena.

 

Czytaj więcej: Pan Andersen zaprasza do biblioteki

24 kwietnia uczniowie dwóch klas 3 Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie uczestniczyli w kolejnej lekcji bibliotecznej z cyklu „Różne oblicza literatury młodzieżowej”. Tym razem bibliotekarka zaprezentowała nastolatkom powieści fantasy.

Czytaj więcej: O fantasy z gimnazjalistami

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.