Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Już po raz czternasty odbędzie się Wystawa Rękodzieła w Filii Jankowice Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie.

Od 5 do 7 grudnia w godzinach 13.00-19.00 będzie można zobaczyć prace lokalnych artystów. Wystawa odbędzie się w sali OSP w Jankowicach, przy ul. Kasztanowej 9.

Organizatorem wystawy jest MPBP w Pszczynie-Filia Jankowice, Rada Sołecka w Jankowicach, OSP Jankowice.

Zapraszamy serdecznie!

15 listopada 2017 w sali OSP Jankowice odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z Alojzym Lysko. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z 7 tomem cyklu Duchy Wojny: ,,W sieroctwie bez skargi". Wiele uwagi autor poświęcił korzeniom górnośląskiej tożsamości. Każdy z uczestników otrzymał plakat, gdzie zostały przedstawione takie wartości jak: OJCZYZNA, ZIEMIA, DOM, MATKA, LITERATURA, HISTORIA, TRADYCJA, KUCHNIA, SYMBOLE.
Autor podkreślił, że TYLKO TEN CO WIE, JAK BYŁO - ROZUMIE, CO JEST. Cierpienia sierot wojennych, kalek i wdów nie mogą być zapomniane, gdyż wypływa z nich głęboka nauka: Nigdy więcej wojny!

Spotkanie uświetnił występ zespołu Małe Jankowianki z opiekunką Marią Bałuch, która przygrywała na akordeonie. Dziewczynki wystąpiły w strojach śląskich i śpiewały piosenki pasterskie.

Pan Alojzy Lysko otrzymał ceramicznego anioła wykonanego przez dzieci z Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie Stowarzyszenie RAZEM.  Wystrój sali i druk plakatów dla uczestników spotkania był możliwy dzięki pomocy ze strony Rady Sołeckiej, za którą serdecznie dziękuję.
 
 

W lokalu biblioteki w Jankowicach można obejrzeć wystawę JESIENNE INSPIRACJE. Na wystawie zamieszczone są prace dziewiarskie, wykonane szydełkiem oraz wiklina papierowa.
Wszystkie prace wykonała p.Barbara Maroszek. Pani Basia dla czytelników biblioteki udostępniła czasopisma poświęcone rękodziełu. Czasopisma te można wypożyczać. Są tam wzory swetrów z opisami wykonania, różnego rodzaju wzory na serwetki, hafty i wiele innych pomysłów na jesienno - zimowe wieczory. Wystawę można obejrzeć od 1.10 do 30.10.2017.

6 października 2017 w Szkole Podstawowej w Jankowicach odbyły się 2 lekcje biblioteczne.
Uczniowie klas V zostali zaproszeni do zabawy z książką, Uczniowie pracowali w 4 grupach. Każda grupa otrzymała tajemnicze pudło z książkami i zadaniami do wykonania. Mali detektywi mieli za zadanie rozszyfrować kod, który doprowadził ich do zadań ukrytych w książkach. Praca z tekstem i uważne czytanie ze zrozumieniem wszystkich poleceń pozwoliło uczestnikom prawidłowo rozwiązać wszystkie zadania. Znajomość języka polskiego również była bardzo przydatna. Czas poświęcony na wykonywaniu zadań minął bardzo szybko. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe. Uczniowie już umawiali się na następne takie zajęcia.
Lekcje biblioteczne przygotowała i poprowadziła p. Ola Sobańska.

Klasa V a - 22 uczestników.

Klasa V b - 18 uczestników

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty –dodaj do ulubionych 2017.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.