Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Twoją pasją jest szydełkowanie? Robisz piękne szaliki na drutach? Czy może tworzysz prace z papierowej wikliny? A może posiadasz jeszcze inną pasję, którą chciałbyś się podzielić z innymi?

Jeśli tak, to zapraszamy Cię na spotkanie KLUBU PASJONATÓW. Raz w miesiącu we wtorki o godzinie 16, będziemy wspólnie spotykać się by miło spędzić czas, dzieląc się swoimi pasjami, a także wymieniać się doświadczeniami. Jeśli jesteś zainteresowany to przyjdź 16 października do filii bibliotecznej w Jankowicach Ul. Żubrów 36 a

Podzielimy się doświadczeniem, wzorami, pomysłami na długie jesienne i zimowe wieczory.

A może chcesz nauczyć się szydełkowania, zrobienia fajnych rzeczy z wikliny papierowej to też jesteś zaproszony.

Terminy kolejnych spotkań:

  • 22 listopada 2018

  • 18 grudnia 2018

 

 

Uprzejmie informujemy, że Filia Jankowice będzie nieczynna w dniu 14 września 2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

W dniach 25 – 29 czerwca, piętnaścioro dzieci uczestniczyło w Artystycznych wakacjach, zorganizowanych przez filię w Jankowicach. Materiały na zajęcia pochodziły ze środków Rady Sołeckiej w Jankowicach.

25.06.2018 – Koralikowy zawrót głowy – uczestnicy wykonywali podstawkę pod kubek z koralików Pyssla.

26.06.2018 – Kolorowa rybka – uczestnicy wykonywali ozdobę z papierowych talerzyków oraz kolorowego papieru.

27.06.2018 – Lawendowy zapach wakacji – dzieci szyły bawełniane woreczki, a następnie wypełniały je suszoną lawendą.

28.06.2018 – Mały ogrodnik – dzieci tworzyły mini ogródek skalny.

29.06.2018 – Wakacyjne wspomnienie – uczestnicy ozdabiali kolorowym makaronem, przygotowane wcześniej kartonowe ramki na zdjęcia.

Informujemy, że Filia Jankowice będzie nieczynna w dniach 7 (piątek) i 10 (poniedziałek) września 2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

15 maja 2018 odbyło się spotkanie Pana Alojzego Lysko z Panią Ewą Baborską. Podczas spotkania omawiane były szczegółowo fakty historyczne niezbędne do pisanej przez Alojzego Lysko powieści, której realia osadzone są w Jankowicach i na osiedlu Podstarzyniec. Pani Ewa przedstawiła niezbędne mapki i informacje zdobyte w pszczyńskich archiwach.
Udostępniła także spisane fakty, które spisała na podstawie rozmów ze świadkami i potomkami świadków wojennych tragedii i historii rodzinnych.
 
22 maja 2018 odbyło się spotkanie Alojzego Lysko z Panem Bronisławem Kowalikiem i Panią Ewą Baborską. Pan Alojzy poznał wiele rodzinnych tragedii z okresu II wojny światowej utrwalonych w rodzinnych kronikach, zapiskach i opowiadaniach. Podczas spotkania rozmawialiśmy także, o miejscach tragedii jakie wydarzyły się w Jankowicach od czasu I Wojny Światowej do czasów obecnych. P. Alojzy dowiedział się o miejscach owianych legendami. Wiele uwagi poświęcono też dawnym traktom drogowym, ówczesnym karczmom ( które były miejscem spotkań). Wszystkie fakty o których była mowa nie zostały ujęte w dotychczasowych publikacjach.
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.